Akumulatorki – oszczędne i ekologiczne

Urządzenia zasilane na prąd są dziś elementem naszej codzienności. Choć większość z nich zasilanych jest poprzez wbudowane akumulatory, są też i takie działające na baterie, jak chociażby aparaty cyfrowe, myszki do komputerów czy też bezprzewodowe klawiatury bądź piloty. Trzeba jednak przyznać, że korzystanie ze zwykłych baterii, które po rozładowaniu trzeba wyrzucić, jest nie ekologiczne i mało oszczędne. Czy jest jakaś alternatywa? Owszem, akumulatorki.

Akumulatorki – dlaczego ekologiczne?

Jak już wspomnieliśmy, zwykłe baterie dość szybko ulegają zużyciu i właściwie po ich wyczerpaniu nadają się jedynie do wyrzucenia. W tym momencie stają się odpadem groźnym dla środowiska, gdyż bardzo, bardzo długo ulegają degradacji. Trzeba też wspomnieć, że ich produkcja nie pozostaje bez wpływu na naszą planetę. Z tego względu akumulatorki są o wiele lepszym i bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Ich największą zaletą jest to, że można je ładować nawet do dwóch tysięcy razy, więc posłużą nam zdecydowanie dłużej niż zwykłe baterie.

akumulatorki

Zwykłe baterie są nieekonomiczne, gdyż rozładowują się po kilku godzinach i wtedy nadają się tylko do wyrzucenia.

Akumulatorki utrzymują też znacznie dłużej energię po jednorazowym naładowaniu, więc nie wymagają zbyt częstego ładowania. Przykładowo: jeżeli zwykła bateria wytrzyma przez 8 godzin nieprzerwanej pracy, akumulatorki mogą wytrzymać do kilku godzin dłużej i po późniejszym naładowaniu znów nadają się do użycia. To wszystko działa na korzyść dla naszego środowiska. Ale nie tylko – również dla naszych portfeli.

Akumulatorki – dlaczego oszczędne?

Mogłoby się wydawać, że kupno akumulatorków nie opłaca się w porównaniu ze zwykłymi bateriami, gdyż ich cena jest znacznie wyższa. Zwykłe baterie kosztują zaledwie kilka złotych, podczas gdy akumulatorki z wyższej półki to koszt nawet kilkudziesięciu złotych. Do tego trzeba dokupić również ładowarkę. Gdzie więc oszczędność? Wynika ona, jak wspomnieliśmy wcześniej, ze sposoby korzystania z akumulatorków.

akumulatorki

Akumulatorki, choć kosztują więcej niż baterie, są oszczędniejsze. Ze względu na funkcję ładowania nadają się do wielokrotnego użycia.

Taki jednorazowy wydatek daje nam możliwość wielokrotnego korzystania z jednych i tych samych baterii przez długi czas. Porównując, w tym czasie wydalibyśmy jakieś dwa lub trzy razy więcej na zwykłe baterie, zwłaszcza gdy z danego urządzenia korzystamy bardzo często. Choć na początku zakup akumulatorków wiąże się z większym wydatkiem, dość szybko się zwraca. Dlatego warto przemyśleć o ich zakupieniu.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *