Bonetowanie tapicerki samochodowej krok po kroku

Tapicerka samochodowa to jeden z elementów najbardziej narażonych na zabrudzenie. Co jakiś czas warto więc poddać ją czyszczeniu. Nie zawsze mamy dostęp do odkurzacza piorącego, nie zawsze też możemy pozwolić sobie na zamówienie profesjonalnej usługi czyszczenia tapicerki. Ale możemy wykonać to samodzielnie, przy odpowiednim sposobie działanie. Bonetowanie to jedna z najskuteczniejszych metod prania tapicerki samochodowej bez użycia odkurzacza piorącego. Jak się do tego zabrać krok po kroku?

Bonetowanie tapicerki samochodowej – jakie ma zalety?

Bonetowanie tapicerki to ręczne czyszczenie jej za pomocą mikrofibrowych ściereczek do ściągania brudu i odpowiednio dobranej chemii. To idealna alternatywa, gdy nie mamy możliwości zastosować innej formy czyszczenia niż ręcznej. W ten sposób można wyczyścić szczególnie trudno dostępne miejsca, takie jak podsufitka czy boki drzwi.

bonetowanie

Bonetowanie bez wątpienia ma wiele zalet. Jest to delikatna forma czyszczenia, która nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani umiejętności. Ważne jest jednak, by zastosować wysokiej jakości chemię, przeznaczonej do czyszczenia tapicerki samochodowej. Jest to oczywiście dość pracochłonna metoda, która wymaga dokładności czasu i cierpliwości, niemniej może dać naprawdę zadowalające efekty.

Sprzęt niezbędny do bonetowania

Aby wykonać bonetowanie w prawidłowy sposób, należy się wyposażyć w:

• tradycyjny odkurzacz z wąską końcówką lub szczotką;
• rękawiczki nitrylowe;
• chemię rozpuszczającą brud;
• delikatną szczotkę do wtarcia środka czyszczącego;
• ściereczki z mikrofibry do ściągania zanieczyszczeń.

Bonetowanie krok po kroku

Jeśli już wyposażymy się we wszystkie niezbędne materiały, przechodzimy do aplikacji środka czyszczącego. Jak zrobić to prawidłowo? Na początek musimy dokładnie odkurzyć powierzchnię, którą zamierzamy czyścić. Najlepiej wykorzystać do tego odkurzacz z końcówką szczotkową. Następnie nakładamy środek czyszczący (najodpowiedniejszy będzie środek rozpuszczający brud, ale bez konieczności wypłukiwania go). Środek czyszczący rozpylamy równomiernie na tapicerce, uważając, by nie przesadzić z jego ilością. Kolejny krok to delikatne wtarcie chemii za pomocą szczotki o miękkim włosiu. W przypadku plam środek czyszczący nakładamy punktowo, stosując specjalnie dobrany odplamiacz.

bonetowanie

Na koniec za pomocą mikrofibry ściągamy z tapicerki środek czyszczący i rozpuszczony brud, mając na uwadze, by wykonywać ruchy ściągające, a nie wcierające brud w tapicerkę.

Jak widać, bonetowanie to prosty sposób na skuteczne wyczyszczenie tapicerki samochodowej. Istotne jest dobranie odpowiedniej chemii, aby poradziła sobie z brudem i była później łatwa w usunięciu.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *