Czarnogóra – największe atrakcje turystyczne

Chociaż od lata dzieli nas jeszcze kilka miesięcy, wiele osób już zaczyna planować swoje urlopy. Szukając ofert w biurach turystycznych, da się zauważyć rosnącą popularność kraju należącego niegdyś do Jugosławii. Jest nim Czarnogóra. Choć to niewielki kraj, posiada wiele turystycznych atrakcji, które warto zobaczyć. Sprawdź, dlaczego na tegoroczne wakacje warto wybrać się właśnie tam!

Czarnogóra – najważniejsze informacje

Czarnogóra to mały i stosunkowo niedrogi kraj pełen atrakcji turystycznych. Nic zatem dziwnego, że cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich turystów. Znajdują się tu stare, urokliwe miasteczka z bogatą historią (na przykład Budva i Kotor), ale też urzekająca przyroda i liczne plaże wzdłuż wybrzeża. Ta różnorodność sprawia, że mogą tu spędzić wakacje zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku i zwiedzania, jak i osoby uwielbiające odpoczynek na plaży.

czarnogóra

czarnogóra

plaża Sveti Stefan

Ciekawymi atrakcjami turystycznymi Czarnogóry są: kanion rzeki Tary, po której możemy popłynąć raftingiem czy Par Narodowy Lovcen. Warte uwagi są także: Zatoka Kotorska, plaża Sveti Stefan, Jezioro Szkoderskie, Park Narodowy Durmitor i Herceg-Novi.

Kiedy warto jechać na Czarnogórę?

Z uwagi na to, iż Czarnogóra znajduje się znacznie niżej niż Chorwacja, lato jest tutaj dłuższe niż w Polsce. Nawet w listopadzie panuje tam piękna pogoda, a temperatury oscylują wokół 20 stopni Celsjusza. Idealnym czasem, by jechać na Czarnogórę i uniknąć upałów oraz tłumów, jest późna wiosna oraz wczesna jesień. Poza sezonem można też liczyć na niższe ceny za nocleg i jedzenie.

czarnogóra

Budva – turystyczna stolica Czarnogóry

Istotną informacją jest także to, że mimo iż Czarnogóra nie należy do Unii Europejskiej, obowiązuje tam waluta euro i taką można płacić właściwie w każdym miejscu. Warto jednak wymienić złotówki na euro jeszcze w kraju, gdyż na miejscu może być z tym problem.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *