Jak dobrać zdjęcie do CV?

Każdy, kto poszukuje pracy, wie, jak wielkie znaczenie ma odpowiednie napisanie CV oraz dobranie do niego swojego zdjęcia. To nasza wizytówka, od której zależy to, czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. W ostatnim czasie stały się bardzo modne portretowe sesje zdjęciowe właśnie pod tym kątem. Dzięki temu nasz portret wybrany do CV jest bardzo dobrze dobrany. Jak wygląda taka sesja i co jest jej celem? Zobaczmy!

Portret biznesowy, czyli idealne zdjęcie do CV

Portret to zdjęcie, które są wykonywane różnym osobom w kontekście ich dokonań lub zajęć bądź też przedstawiające ich samych jako główny temat fotografii. Zdjęcia do CV to szczególny rodzaj portretu, który ma zrobić dobre pierwsze wrażenie i zaprezentować charakter i charyzmę osoby aplikującej. Aby tego typu sesja zdjęciowa była udana, zarówno model, jak i fotograf muszą mieć jasno wytyczony cel i dobrze wiedzieć, co chcą wydobyć z tego portretu.

Przebieg sesji zdjęciowej

Aby sesja zdjęciowa była udana, musi panować bardzo dobra komunikacja między fotografem, a modelem. Ponieważ wiele z osób fotografowanych nie ma większego doświadczenia w pozowaniu do zdjęć, fotograf powinien stworzyć miłą, przyjacielską atmosferę na sesji, aby portret wyszedł odpowiednio. Dzięki temu z postury ciała i mimiki twarzy osoby fotografowanej będzie biła pewność siebie, a nie zdenerwowanie i stres.

portret

Z dobrze wykonanego zdjęcia do CV powinna bić pewność siebie, charyzma oraz profesjonalizm.

Pomocne jest także wyjaśnienie modelowi krok po kroku, jakie czynności są wykonywane podczas sesji i dlaczego, na przykład „Fotografuję Cię z tej strony, ponieważ to dobrze uwydatnia Twoje kości policzkowe” itp. Wtedy taka osoba nie czuje się zakłopotana i ma świadomość postępów pracy. Portret do CV powinien też obejmować kontakt wzrokowy z fotografem. Dzięki temu zdjęcie przekaże więcej emocji, jakie emanują z twarzy modela, ponadto kontakt wzrokowy redukuje dystans, jaki może wystąpić na początku sesji. Na koniec trzeba zadbać o odpowiednie tło – w przypadku zdjęć do CV powinno ono być zwykłe i proste, by nie wyjść na pierwszy plan. Ważną rolę odgrywa odpowiednie wykadrowanie portretu, aby żaden element tła nie przykuwał zbytniej uwagi.

portret

Kontakt wzrokowy i neutralne tło to kolejne ważne elementy zdjęć portretowych do CV.

Oczywiście osoba fotografowana powinna być też stosownie ubrana – schludnie, elegancko, ale nie wyzywająco czy nieskromnie. Dzięki temu zdjęcie do CV będzie profesjonalne i może w dużym stopniu wpłynąć na wynik jego rozpatrzenia.

Ceny sesji indywidualnych

Koszt takiej sesji zdjęciowej jest wyceniany bardzo indywidualnie, ponieważ każda z nich zabiera różną ilość czasu i sił, ilości osób zaangażowanych i późniejszej obróbki i weryfikacji zdjęć. Bez wątpienia jednak jest to inwestycja warta swojej ceny.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *