Dobry smartfon atrybutem biznesmena

Witam Moi Drodzy Czytelnicy!

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu. Telefony mają nawet dzieci w wieku przedszkolnym (to według mnie przesada…), a co dopiero biznesmeni. Dobry smartfon to atrybut dobrego przedsiębiorcy. Dlaczego właśnie smartfon jest niezbędny w biznesie? I czym się kierować przy jego wyborze?

Dobry smartfon to narzędzie do pracy

Dobry smartfon różni się od zwykłego telefonu komórkowego przede wszystkim systemem operacyjnym, który posiada znacznie więcej funkcji. W biznesie nie liczą się smsy czy dzwonki, ale przede wszystkim dostęp do szybkiego Internetu, do poczty elektronicznej, możliwość prowadzenia videorozmów. A posiadając system operacyjny, mamy dostęp do mnóstwa bezpłatnych aplikacji przydatnych w biznesie. Przedsiębiorcy potrzebują także telefonu z mocną, wytrzymałą baterią, aby mogli korzystać z niego nawet kilka dni bez potrzeby ładowania. To właśnie smartfony posiadają takie baterie, wytrzymujące około 5 dni. To ogólnie. A teraz skupmy się na dwóch najważniejszych funkcjach: szybki dostęp do sieci i rozbudowana poczta elektroniczna.

Szybki Internet, bezpieczna poczta

Dobry smartfon musi być wyposażony w moduł 3G, który gwarantuje szybki dostęp do sieci z różnych miejsc. Przydatnym dodatkiem jest też Wi-Fi w trzech standardach b/g/n. Gdy natomiast potrzebujemy skorzystać z Internetu w laptopie, a nie posiadamy łącza, w smartfonie przyda się także funkcja udostępniania Internetu, czyli router Wi-Fi. Poczta elektroniczna to kolejne podstawowe narzędzie w biznesie. W dobrym smartfonie powinna istnieć możliwość synchronizacji poczty elektronicznej i firmowych serwerów. O ile pierwsza rzecz nie stanowi większego problemu, o tyle druga wymaga specjalnego oprogramowania. Funkcja ta umożliwia zsynchronizowanie skrzynki w telefonie z pocztą elektroniczną, ale też kontaktami, kalendarzem i zaplanowanymi zadaniami znajdującymi się na serwerze firmy. Jednocześnie potrzebne są bardzo dobre zabezpieczenia, gdyż na poczcie firmowej często znajdują się poufne dokumenty i dane, niebezpieczne więc by było, gdyby wpadły one w niepowołane ręce.

A jaki smartfon Waszym zdaniem jest najbardziej biznesowy? Napiszcie w komentarzach! A tymczasem polecam Wam zajrzeć również TUTAJ.

Pozdrawiam,
P.

Pin It

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Ambasador marki Samsung napisał(a):

    Ważne jest żeby telefon chodził płynnie i szybko, samsung S6 ma bardzo szybki przesył danych i w ogóle nie zawiesza się. Idealnie nadaje się na telefon biznesowy, ma szereg funkcji, które usprawniają pracę jak chociażby funkcja multiwindow, która pozwala pracować na kilku aplikacjach jednocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *