Ekspres ciśnieniowy na kapsułki czy tradycyjny?

Dla miłośników kawy posiadanie porządnego ekspresu w domu to podstawa. Dzięki niemu można każdego dnia delektować się smakiem kawy parzonej w profesjonalny sposób, niczym z włoskiej kawiarni. Ale modeli ekspresów do kawy jest naprawdę wiele, a każdy z nich ma nieco inne funkcje i zalety. Jakie więc wybrać? Ekspres ciśnieniowy, na kapsułki, a może przelewowy?

Ekspres ciśnieniowy na kapsułki – designerski i praktyczny

Do najchętniej wybieranych ekspresów do kawy należy ciśnieniowy ekspres ciśnieniowy na kapsułki. Dostępne modele posiadają bardzo kompaktowe rozmiary i kształty, dzięki czemu z powodzeniem zmieszczą się nawet w niewielkiej kuchni. Poza tym mają bardzo różne, ciekawe kształty i rozmaite kolory, dzięki czemu można je dopasować stylem do aranżacji kuchni. ekspres ciśnieniowyBardzo podobają się zwłaszcza młodym osobom, które lubią nowoczesne rozwiązania. Ekspres ciśnieniowy na kapsułki jest też prosty i wygodny w użyciu. Wystarczy w przeznaczonym do tego miejscu umieścić kapsułkę z kawą, nalać odpowiednią ilość wody i wybrać program. Resztę zrobi za nas maszyna! W ten sposób możemy parzyć wyjątkowo aromatyczne i intensywne espresso, śniadaniowe latte czy latte machiatto o wyraźnym, orzechowym smaku. Nowoczesne modele są wyposażone w spieniacz mleka i mają wiele programów.ekspres ciśnieniowy Jedyną wadą, o której wspominają użytkownicy takich ekspresów, jest konieczność posiadania zapasu kapsułek, które nie należą do najtańszych. Ciekawą ofertę ekspresów ciśnieniowych i na kapsułki można znaleźć tutaj.

Ekspres przelewowy – klasyczny i prosty

Ekspres przelewowy to jeden z pierwszych i prostszych modeli ekspresów do kawy. Za jego pomocą możemy zaparzyć dowolną ilość czarnej kawy ze zmielonych ziaren. Ekspres wyposażony jest w dzbanek, do którego trafia parzona kawa, dozownik na wodę oraz miejsce, w którym umieszczamy filtr z kawą. Zasada działania jest bardzo prosta – otóż gorąca woda jest przepuszczana, przelewana przez zmielone ziarna kawy, a powstały w ten sposób napój trafia wprost do dzbanka.ekspres ciśnieniowy W rozwiązaniu tym bardzo praktyczne jest to, że naraz możemy zaparzyć nawet kilka filiżanek lub kubków kawy, a fusy zostają w filtrze, nie utrudniając nam picia. Ten rodzaj ekspresu jest niedrogi i sprawdzi się dla kogoś, kto pija kawę od czasu do czasu lub częstuje nią gości i najbardziej lubi zwykłą, czarną, parzoną kawę.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *