Ford Focus – jak się zmieniał na przestrzeni lat?

Ford Focus to jeden z popularniejszych modeli tej marki samochodowej. Odznacza się funkcjonalnością, wygodą i innowacyjnością rozwiązań. Doczekał się już kilku wersji, zarówno w kombi, jak i hatchbacku, sedanie i RS. Jak zmieniał się na przestrzeni lat?

Ford Focus – kiedyś i dziś

Ford Focus pojawił się na rynku motoryzacyjnym w 1998 roku. Docelowo miał zastąpić Escorta. Już od pierwszej wersji był bardzo dobrze wyposażony, a z biegiem lat zmienił się także jego wygląd – stał się bardziej kanciasty. W 2007 roku zaczęto projektować go zgodnie z zasadą Kinetic Design.

Focus I posiadał wyjątkową stylizację nadwozia New Edge Design. Poza tym posiadał tylne zawieszenie z płaskim wahaczem.

ford focus

Ford Focus I

Focus II został poddany liftingowi w roku 2007 i od tej pory zaczęto go produkować według wspomnianej wcześniej zasady Kinetic Design.

ford focus

Ford Focus II

W 2011 roku pojawił się na rynku Focus III w wersji elektrycznej. W 2012 roku zajął 3. miejsce w plebiscycie „Europejski Samochód Roku”.

ford focus

Ford Focus III

Najnowsza wersja Forda Focusa prezentuje się doskonale – ostatecznie przeprojektowano jego nadwozie, a także wprowadzono sporo rozwiązań technologicznych uprzyjemniających jazdę. Wersja ST-Line powstała z myślą o kierowcach ceniących dynamikę jazdy.

ford focus

Focus ST-Line

Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych jest system FORD SYNC 3 z systemem obsługi głosowej w języku polskim oraz 8-calowym ekranem dotykowym. Pozwala on w bardzo intuicyjny sposób sterować systemem audio podłączonego telefonu lub nawigacji. Na uwagę zasługuje też nowoczesny silnik benzynowy i wysokoprężny zapewniające moc i ekonomiczność jazdy.

ford focus

Najnowszy Focus RS

Wszystko to, i wiele innych funkcji i technologii pojawiających się w modelu Focus sprawiają, że prowadzenie go to czysta przyjemność.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *