Ford KA – niezawodny samochód miejski

Ford KA to miejski samochód cieszący się naprawdę dobrą opinią. Do niedawna był to najtańszy samochód osobowy dostępny na rynku samochodów nieużywanych. Z kolei na rynku wtórnym również stanowi on atrakcyjną ofertę ze względu na swój wiek. Ford Ka doczekał się już kilku odsłon, a jako samochód miejski jest bardzo popularny w dużych i zatłoczonych miastach.

Ford KA – krótka charakterystyka

Ford KA drugiej generacji pojawił się na rynku w 2008 roku. Jego pozornie nieduże wnętrze mierzące 362 cm z powodzeniem zmieści cztery dorosłe osoby. Szczególnie godnym uwagi faktem jest to, iż Ford KA posiada homologację na 4 osoby, wypadł też bardzo dobrze w testach EURO NCAP. Zatem mimo swojej kompaktowej konstrukcji, jest to pojazd solidny i bezpieczny.

ford ka

Kolejną niespodzianką jest wyjątkowo pojemny bagażnik. Posiada on aż 210 litrów, więc spokojnie pomieści duże zakupy. Poza tym pod podłogą znalazło się miejsce na koło zapasowe, ale też na montaż instalacji gazowej, bez zabierania przestrzeni w bagażniku. To bardzo praktyczne rozwiązanie. W 2010 roku do Forda KA wprowadzono pewne zmiany techniczne, między innymi seryjny Start-Stop. W 2016 roku zaplanowano koniec produkcji Forda KA.

Dlaczego warto wybrać Forda KA?

Jeżeli poszukujesz samochodu niedrogiego w utrzymaniu, łatwego w prowadzeniu oraz idealnego do jazdy w ruchu miejskim, postaw na Forda KA. To model cieszący się naprawdę dobrą opinią. Nie występuje w nich korozja ani skomplikowane awarie elementów wyposażenia. Nawet jeśli wystąpią jakieś problemy techniczne, ich naprawa nie będzie nas kosztować zbyt wiele. Na przykład w najstarszych modelach zauważono problem z układem wspomagania kierownicy. Całkowita wymiana przekładni to koszt jakichś 800 złotych. W takim wypadku często nie ma sensu poddawać regeneracji starej części, lecz po prostu wymienić ją na nową.

ford ka

Dużą zaletą Forda KA są też niskie koszty eksploatacji. Części, zarówno oryginalne, jak i nieoryginalne, są łatwo dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli chodzi o spalanie, na krótkich dystansach benzynowy motor potrzebuje około 7-8 litrów na 100 kilometrów. Średnie spalanie to 6-7 litrów na 100 kilometrów. W przypadki Diesla jest to około 1-2 litry mniej. To naprawdę zadowalające wyniki, zwłaszcza dla kogoś, kto potrzebuje samochodu głównie po to, by poruszać się na krótkich dystansach po mieście, na przykład z domu do pracy, szkoły czy na zakupy. Więcej ciekawych informacji o Fordzie KA przeczytacie TUTAJ.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *