Ford S-MAX – zaprojektowany do dużych miast

Znalezienie idealnego rodzinnego samochodu to spore wyzwanie. Powinien być komfortowy i bezpieczny. Istotne jest to, by zapewniał nam bezpieczeństwo bez względu na warunki na drodze. Kierowcy zgodnie przyznają, że jednymi z trudniejszych warunków do prowadzenia samochodu są duże, zatłoczone miasta, w których na porządku dziennym są korki uliczne czy znalezienie odpowiedniego miejsca parkingowego. Czy istnieje samochód dostosowany do tych warunków? Tak! Jest nim Ford S-MAX. Poznaj go lepiej!

Nowy Ford S-MAX – co go wyróżnia?

Ford S-MAX to propozycja amerykańskiego producenta samochodów dedykowana na rynek europejski. Posiada wiele innowacyjnych systemów ułatwiających prowadzenie samochodu w niesprzyjających warunkach często zdarzających się w dużych miastach. Zaliczamy do nich przed wszystkim korki uliczne, a co za tym idzie, częste kolizje, tłok na parkingach czy też konieczność przejeżdżania przez wąskie uliczki, by ominąć wspomniane już korki. ford s-maxFord S-MAX posiada bardziej opływowy kształt i pomniejszone wymiary w porównaniu z typowymi samochodami osobowymi. Dzięki temu lepiej radzi sobie w wymienionych powyżej sytuacjach. Łatwiej też go zaparkować, nawet na wąskim i trudnodostępnym miejscu parkingowym. Jakie funkcje jeszcze posiada?

Inne dodatkowe funkcje

Ford S-MAX został wyposażony między innymi w elastyczny system foteli, które pozwalają uzyskać pięć lub nawet siedem miejsc siedzących. Składane siedzenia w drugim oraz trzecim rzędzie sprawiają, że można je rozłożyć i złożyć w dowolnej konfiguracji. Dzięki temu możemy tak naprawdę dopasować wnętrze samochodu do naszych aktualnych potrzeb – jeżeli jedziemy w podróż w dwie lub trzy osoby, możemy złożyć resztę siedzieć, a dostępne miejsce wykorzystać na bagaże, nieporęczne pakunki czy sprzęt sportowy.

ford s-max

Elastyczny system foteli.

Poza tym Ford S-MAX posiada panoramiczny dach, dzięki któremu wnętrze samochodu jest jaśniejsze i wydaje się bardziej przestronne. Roleta dachowa sterowana elektronicznie odsłania lub zasłania szklany dach, w zależności od naszych potrzeb. W piękny, słoneczny dzień możemy wpuścić do samochodu promienie słoneczne. Jednocześnie jednak specjalna powłoka przeciwsłoneczna ochroni wnętrze pojazdu przed nadmiernym nagrzaniem, a także szkodliwym promieniowaniem UV.

ford s-max

Panoramiczny dach.

ford s-max

Ford S-MAX I – wnętrze

ford s-max

Ford D-MAX II – wnętrze

Więcej na temat Forda S-MAX i innych modeli Forda przeczytacie TUTAJ.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *