Fotografia inwestycji, a skuteczna reklama

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych elementów reklamy jest obraz. Zdjęcia odgrywają wręcz kluczową rolę i mają największy wpływ na decyzję odbiorców. Dlatego fotografia inwestycji jest ważnym elementem w ofercie profesjonalnych firm fotograficznych. Sprawdźmy, na czym polega.

Fotografia inwestycji, czyli jak lepiej sprzedać produkt?

Obecnie bardzo wiele osób korzysta z Internetu w celu kupowania różnych produktów, od ubrań po wycieczki. Dlatego internetowe sklepy i oficjalne strony różnych hoteli czy restauracji przykładają ogromną wagę do estetyki swoich stron. To, co zobaczy potencjalny Klient z pewnością wpłynie na jego ostateczny wybór. Na przykład szukając hotelu na wakacje, przede wszystkim będziemy kierować się zamieszczonymi zdjęciami w galerii. I chociaż równie ważne będą dla nas opinie innych Klientów, decyzja będzie zależała od tego, czy wystrój, wyposażenie oraz okolica odpowiada naszym oczekiwaniom i upodobaniom.

fotografia inwestycji

Fotografia inwestycji – pokój hotelowy

Okazuje się, że 81% kupujących szukając produktu, klika na jego zdjęcie, podczas gdy tylko 7,6% na jego nazwę (badania przeprowadzone przez firmę okazje.info). Zatem to, co zobaczymy wpłynie na to, czy tego chcemy. Dlatego też fotografia inwestycji ma duże znaczenie w tworzeniu takich ofert, czy to w Internecie, czy w katalogach.

W czym tkwi sekret?

Okazuje się, że nie chodzi tu po prostu o sfotografowanie danego miejsca. Takie zdjęcia powinny uwypuklić największe atuty i zachęcić Klienta do skorzystania z oferty. Chodzi tu o wyróżnienie klimatu danego obiektu, grę świateł, korekcję barw, kontrastu i niezbędny retusz.

fotografia inwestycji

Fotografia inwestycji – mieszkanie pokazowe

fotografia inwestycji

Fotografia inwestycji – plac budowy

Takie zdjęcia trafiają na strony internetowe, ulotki czy reklamy w innych miejscach i są tak naprawdę jedynym narzędziem do przekonania do siebie Klientów. Powinny więc być wykonane z największą starannością. Z takich usług korzystają wspomniane już wcześniej hotele czy restauracje, ale również deweloperzy oddający na sprzedaż nowe mieszkania lub całe osiedla czy też biura turystyczne oferujące atrakcyjne wycieczki w egzotyczne kraje.

Przykład profesjonalnie wykonanej fotografii inwestycji można znaleźć TUTAJ.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *