Klimatyzacja do domu – jaką wybrać? Czy warto?

Lato to piękna pora roku, z roku na rok jednak lata w Europie są coraz gorętsze. Upały potrafią bardzo dać się we znaki, zwłaszcza w niedużych mieszkaniach w bloku. Jak poradzić sobie z wysokimi temperaturami? Coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie klimatyzacja do domu. Jaki rodzaj klimatyzatora wybrać? I dlaczego warto się na niego zdecydować?

Klimatyzacja do domu – jaki model urządzenia wybrać?

Klimatyzacja do domu to jeden z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z upałami w lecie. Niemniej na rynku dostępnych jest wiele rodzajów klimatyzatorów. Jaki model wybrać do domu bądź mieszkania? Z pewnością powinien mieć trzy najważniejsze cechy: cicha praca, energooszczędność i pełen komfort nawiewu chłodnego lub ogrzanego powietrza. Najprostszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem jest klimatyzator ścienny typu split.

klimatyzacja do domu

Jednostka wewnętrzna montowana jest na ścianie w mieszkaniu, zaś zewnętrzna na balkonie, można też zamontować ją na dachu lub w piwnicy. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możemy wybrać klimatyzatora podwieszanego na ścianie, możemy wybrać model typu konsola, który umieszcza się na przykład obok kaloryfera. W takiej sytuacji ochłodzone powietrze nadmuchiwane jest z górnej części klimatyzatora, zaś ciepłe płynie dołem, co daje pełen komfort użytkowania. Dla osób planujących wykonanie w domu sufitu podwieszanego proponujemy klimatyzator kasetonowy, montowany właśnie w suficie. Największą zaletą tego rozwiązania jest równomierność nadmuchu, dzięki ustawieniu nawiewów w cztery kierunki.

Klimatyzacja do domu – czy warto ją zamontować?

Niejeden może uważać, iż klimatyzacja do domu to droga fanaberia dostępna wyłącznie dla osób z dobrą sytuacją finansową. Ale prawda jest taka, że w dobie obecnej urządzenia te są dostępne w naprawdę przystępnych cenach, a ponadto nie zużywają dużo energii, zatem utrzymanie ich także nie jest kosztowne.

klimatyzacja do domu

Tymczasem może raz na zawsze rozwiązać problem wysokich temperatur w domu czy mieszkaniu w okresie lata. To znacząco podniesie jakość naszego życia.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *