Kocie zabawki spod Twojej ręki!

Witajcie Kochani!

Dzisiejszy wpis będzie dotyczyć głównie właścicieli kotów lub tych, którzy zamierzają przyjąć pod swój dach to zwierzę. Koty to bardzo specyficzne zwierzaki – z jednej strony są ogromnymi indywidualistami, chodzą własnymi ścieżkami, z drugiej zaś potrzebują kontaktu ze swoim właścicielem, a gdy są jeszcze małe, we wszystkim widzą potencjalny przedmiot do zabawy. Stąd warto zapewnić kociakowi odpowiednią miarę rozrywki. Niektórzy zamiast kupować kotom zabawki, postanawiają stworzyć je sami. Dziś chciałabym się z Wami podzielić jednym pomysłem na ręcznie robione kocie zabawki.

Zabawki dla kota metodą DIY

Zabawki dla kota zrobione własnoręcznie to nie tylko super zabawa dla Twojego pupila – sam możesz się świetnie bawić, przygotowując je. To również super zabawa dla Twoich dzieci. Jak wiadomo, kociaki lubią wszystko, co szeleszczące i co można gonić oraz łapać. Dlatego najlepszą zabawką będzie kulka do rzucania, którą można ozdobić dodatkami przyciągającymi uwagę Twojego kota.

Jak przygotować taką zabawkę? Będziesz potrzebować:
– plastikowe, nieduże kółko;
– nożyczki;
– kawałek filcu (kwadrat o rozmiarach mniej więcej 12 cm x 12 cm.zabawki dla kota

Kawałek filcu trzeba pociąć na kilkanaście równych paseczków. Następnie wycięte paski przywiązujemy do plastikowego kółka na podwójne węzły, aby się solidnie trzymały. zabawki dla kotakocie zabawy

kocie zabawki diyW ten sposób obwiążemy całe kółko filcem i powstanie coś na zasadzie „słoneczka”. I gotowe! Zabawka dla kota jest zrobiona.kocie zabawy

kot się bawi

źródło: www.purina.pl

Opcjonalnie można przywiązać do niej długi sznurek, by móc bawić się wspólnie z naszym kociakiem, ale taka zabawka z pewnością uraduje też kotka, nawet gdy my nie będziemy mieli czasu na zabawę z nim.

A jakie Wy macie pomysły na ręcznie robione zabawki dla kota? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach!

Pozdrawiam,
P.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *