Kurs fotografii – czy warto iść?

Chcesz rozwinąć się jako fotograf? Talent i wyczucie chwili to dopiero połowa sukcesu w tej branży. Jeżeli realnie myślisz nad zarabianiem pieniędzy z tego fachu, musisz postawić na konkretną specjalizację, a to wiąże się z konkretnymi szkoleniami. Zastanawiasz się co wybrać? W tym artykule opiszemy kilka najpopularniejszych kierunków w zakresie fotografii.

Specjalizacji w zakresie fotografii jest tak wiele jak fotografów. My jednak pod lupę bierzemy te najbardziej popularne, a inspirację czerpiemy od najlepszych – z opisów kursu fotografii w Warszawie/Krakowie, prowadzonego przez Akademię Nikona. Poniżej wymieniamy najbardziej popularne specjalizacje:

  • Fotografia dziecięca
  • Fotografia produktowa
  • Fotografia ślubna
  • Fotografia kulinarna
  • Street photo
  • Fotografia psów

Kurs fotografii dziecięcej w Krakowie 

Robienie dzieciom profesjonalnych zdjęć ciągle zyskuje na popularności. Rodzice są w stanie wydać krocie na estetyczną sesję dziecięcą lub noworodkową, z tym że niemałym wyzwaniem dla fotografa jest zrobienie tego w rzeczywiście dobry sposób. Owszem, urok dziecka w dużej mierze ułatwia zadanie, natomiast zanim uda nam się go wydobyć, czeka nas szereg niełatwych zadań. 

Chyba każdy kto miał okazję pracować przy zdjęciach dzieci to zna. Problemem jest nie tylko ułożenie noworodka, ale i utrzymanie zainteresowania nieco starszego dziecka na tyle długo, by było ono w stanie dobrze “wyjść” na zdjęciach. Kolejna kwestia to stylizacje. Co wybrać, by wydobyć to co najpiękniejsze? Jak umiejętnie grać światłem? Na czym polega edycja zdjęć dziecięcych i noworodkowych? Tego wszystkiego można się dowiedzieć z kursów fotografii w Krakowie.

Fotografia produktowa – tu leżą pieniądze!

Rozwój handlu internetowego powoduje, że stale rośnie popyt na estetyczne zdjęcia produktowe oraz osoby, które są w stanie takie fotografie dostarczyć. I rzeczywiście – większość ludzi “kupuje oczami”, w związku z czym dobre zdjęcie prawie zawsze sprzedaje samo. Dobry fotograf jest w stanie przedstawić przedmiot w sposób perfekcyjny – i nie ma tu znaczenia, czy mówimy o niewielkim flakonie perfum czy też komputerze lub samochodzie. 

nauka fotografii produktowej może dać ci nowy ciekawy zawódMogłoby się wydawać, że robienie dobrych zdjęć produktowych to przede wszystkim czerpanie inspiracji od najlepszych. Otóż nie! Owszem, pomysły są ważne, natomiast rzetelny kurs fotografii w Krakowie pozwoli Ci nabyć umiejętności odpowiednich do tego, aby wykonywać takie zdjęcia. Bo dobre fotografie produktowe dla e-commerce to też odpowiednie umiejętności w zakresie edycji zdjęć – to na tym etapie można jeszcze z danego produktu bardzo dużo wyciągnąć. Jak dobrać sprzęt, na co zwrócić uwagę – tego dowiesz się z kursu.

Zdjęcia ślubne – to nie banał!

Za dobre zdjęcia ślubne ludzie są w stanie naprawdę nieźle zapłacić. Ostatecznie, to jedne z najważniejszych chwil w życiu, a jednocześnie jest to branża, w której panuje ogromna konkurencja. Dlatego, jeżeli myślisz nad uzupełnieniem swojego portfolio właśnie o tego typu fotografie, warto wziąć udział w kursie. Nauczysz się operować światłem w tak trudnych warunkach, jak kościół lub sala weselna. Nie są to przecież miejsca, w których panuje najlepsze światło, prawda?

Praktycznie każdy fotograf ślubny stykał się z problemem kiepskiego oświetlenia. Dym, różne typy świateł i tym podobne – wszystko to stanowi niemałe wyzwanie. Tymczasem, kurs fotografii prowadzony przez profesjonalistów pozwoli bezbłędnie robić takie zdjęcia. Nie będziesz musiał już uczyć się na pomyłkach i reklamacjach od klientów – poznasz tajniki tego warsztatu, przekazane przez najlepszych fachowców.

Wbrew pozorom – na rynku fotografii ślubnej wciąż jest sporo miejsca. Szczególnie dla tych, którzy chcą robić to naprawdę profesjonalnie.

Prezentuj dania jak mistrz! Kurs fotografii kulinarnej

Nie, to nie są zdjęcia jedzenia wrzucane na portale społecznościowe przez amatorów. Zresztą nie oszukujmy się – tego typu fotografie raczej rzadko kiedy potrafią wywołać zachwyt, prawda? Bo jedzenie, wbrew temu co często sądzimy, wcale nie jest zbyt prostym tematem do fotografowania. 

kurs fotografii kulinarnej to świetna zabawa

Inaczej fotografuje się pieczywo, inaczej owoce i warzywa. Zresztą najlepsi fotografowie kulinarni specjalizują się w robieniu zdjęć konkretnym potrawom, co już mówi samo za siebie. Każde zdjęcie to inna historia, a odpowiednia gra światłem i kompozycją to sztuka. I tego można się nauczyć w trakcie kursu fotografii w Warszawie.  

Kurs fotografii ulicznej – sztuka street photo  

Poczuj się jak reporter i rób zdjęcia, które zapadają w pamięć. Chwytaj momenty i uczyń je wiecznymi, pokazując je na fotografiach. Warsztaty z zakresu street photo przeznaczone są dla wszystkich, nie tylko dla początkujących.

Co opanujesz na kursie fotografii psów?

Kochasz czworonogi i chcesz uwiecznić to na zdjęciach? Zwierzęta nie są łatwym obiektem do fotografowania. Każdy pies jest inny, a uchwycenie charakteru psa na fotografii naprawdę potrafi być sporym wyzwaniem. Podczas szkoleń dowiesz się jak uchwycić charakter psa – inaczej bowiem robi się foto psu oczekującemu na adopcję, a inaczej ukochanemu czworonogowi. Znaczenie ma też obróbka zdjęć, budowa kadru oraz szereg innych rzeczy. 

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *