Lakierowanie samochodu krok po kroku

Dzień dobry Wszystkim!

Dzisiejszy wpis kieruję głównie do kierowców, gdyż będzie dotyczył dbania o samochód. Jedną z ważnych czynności mających wpływ na wygląd naszego pojazdu jest lakierowanie samochodu. To jedna z tych rzeczy, które najczęściej wykonuje się u fachowca, a przeciętny posiadacz samochodu ma o niej znikome lub żadne pojęcie. Są jednak i tacy, którzy próbują samodzielnie się tym zająć. Jeżeli i Wy do takich należycie, z pewnością przyda Wam się kilka wskazówek.

Lakierowanie samochodu – zanim zaczniesz…

Źle przygotowana i polakierowana karoseria samochodu szybko zaczyna przysparzać nam kłopotów, między innymi szybko zaczyna korodować. Dlatego zanim zaczniemy lakierować, musimy dobrze przygotować powierzchnię. Wymaga to wygładzenia powierzchni materiałem ściernym, usunięcie zabrudzeń, a także usunięcie rdzy w samochodach starszych lub zabytkowych. Jakich materiałów ściernych użyć do przygotowania powierzchni samochodu? To zależy. Do usuwania rdzy najlepsza będzie gradacja 60-120, do szlifowania szpachli 120-240, a do przygotowania do podkładu – 320. Tej gradacji użyjemy też wtedy, gdy zdzieramy stary lakier i zmieniamy kolor samochodu. Naszym głównym celem będzie uzyskanie możliwie najbardziej gładkiej powierzchni, bez żadnych niedoskonałości.

lakierowanie samochodu

Powierzchnię do lakierowania trzeba dobrze oczyścić i wygładzić.

Kolejny krok, tuż po przygotowaniu powierzchni karoserii, warto zadbać o czystość pomieszczenia, w którym zamierzamy wziąć się za lakierowanie samochodu. Wiąże się to z dokładnym umyciem podłogi, a także uniknięciem zanieczyszczeń w powietrzu, które mogą potem osiąść na niezaschniętym lakierze. To tylko dwie z wielu rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę, gdy chcemy samodzielnie lakierować samochód.

lakierowanie samochodu

Polerowanie karoserii samochodu to ważny zabieg przed lakierowaniem.

Pamiętajmy jednak: jeżeli nie czujemy się na siłach i nie mamy dobrych warunków do tego, lakierowanie samochodu lepiej pozostawić fachowcom.

Pozdrawiam,
P.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *