Laserowa klawiatura – jakie ma zalety?

Klawiatura to niezbędny element wyposażenia każdego komputera czy laptopa. Z biegiem czasu stała się ona też osobnym urządzeniem, które można podpiąć na przykład do tabletu. A dziś prawdziwym zaskoczeniem jest laserowa klawiatura – jeszcze prostsza w obsłudze i transporcie. Co ją wyróżnia? Jakie ma zalety?

Laserowa klawiatura – inna niż wszystkie

Laserowa klawiatura to stosunkowo nowy wynalazek, ale już podbił serca wielu użytkowników, którzy często podróżują i nade wszystko cenią sobie wygodę. Taka klawiatura działa na zupełnie innej zasadzie niż tradycyjne klawiatury. laserowa klawiaturaNie ma ona w ogóle fizycznej formy. Można z niej korzystać, posiadając urządzenie z wbudowanym projektorem, na przykład komórkę, która za jego pomocą wyświetla klawiaturę na płaskiej powierzchni. Urządzenie dodatkowo jest wyposażone w czujnik ruchu, dzięki czemu dotykając przestrzeni na blacie, na którym wyświetla się laserowa klawiatura, czujnik wyczuwa ruch i przesyła informację do urządzenia o przyciśniętym klawiszu.

Zalety klawiatury laserowej

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, laserowa klawiatura to fantastyczny wynalazek dla osób często podróżujących, które potrzebują stałego dostępu do Internetu i komputera. Klawiatura laserowa podpięta do urządzenia mobilnego świetnie sprawdzi się, jeżeli chcemy popracować będąc poza domem i nie mając dostępu do klasycznego laptopa czy komputera, na przykład w pokoju hotelowym. laserowa klawiaturaKorzystanie z tego rodzaju klawiatury będzie zdecydowanie wygodniejsze niż z klawiatury ekranowej smartfona czy tabletu. Klawiatura laserowa rozmiarami i wyglądem przypomina klasyczną klawiaturę, co ułatwia szybkie pisanie w wygodny sposób. To bardzo praktyczny gadżet dla każdego biznesmena, który chce doglądać interesu także będąc w podróży.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *