Macbook – czym się różni od zwykłego laptopa?

Przenośne komputery, nazywane też laptopami, przydają się wielu z nas. Ich kompaktowe rozmiary sprawiają, że można je z powodzeniem przewozić i korzystać z nich w podróży. Firma Apple oferuje przenośny komputer MacBook, należący do grupy premium. Co warto o nim wiedzieć? Czym się wyróżnia na tle innych laptopów?

MacBook – trochę historii

Jednym z pierwszych modeli Apple’a, jeśli chodzi o przenośne komputery, jest MacBook Air. W momencie pojawienia się go na rynku należał do najmniejszych i najlżejszych dostępnych wtedy komputerów przenośnych. Na przestrzeni lat doczekał się kilku modyfikacji w postaci dodania pewnych podzespołów.

macbook

macbook

Z powodzeniem zastąpił go kolejny model – MacBook z 12-calowym ekranem, który pojawił się w sprzedaży kilka lat temu. Jak na sprzęt klasy premium przystało, jest on niezwykle kompaktowy i niewiele waży, dzięki czemu świetnie nadaje się do pracy w terenie. Dopełnieniem oferty Apple’a są MacBooki Pro dostępne w dwóch rozmiarach, z ekranem 13- lub 15-calowym.

macbook

macbook

Można je zakupić w różnych cenach, ale nawet te za najniższą kwotę są wykonane bardzo solidnie i doskonale nadają się do pracy. Droższe modele są wyposażone dodatkowo w panel TouchBar, zamiast górnego rzędu funkcyjnych przycisków na klawiaturze, a także czytnik linii papilarnych.

Zalety MacBook’ów

Chociaż dla wielu z nas ceny MacBook’ów są bardzo wysokie, nie wynikają one wyłącznie z prestiżowej marki. W przenośnych komputerach marki Apple największym atutem jest system operacyjny macOS, także autorski system Apple’a. Korzystając z niego przez kilka godzin z pewnością zauważymy różnicę. Poza tym nawet w tańszych i mniej wydajnych modelach dobór podzespołów oraz dopasowanie software’u do hardware’u daje naprawdę zaskakujące możliwości.

macbook

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *