Narzędzia niezbędne w przydomowym warsztacie samochodowym

Dla każdego posiadacza samochodu umiejętności samodzielnego naprawienia drobniejszych usterek są niezwykle cenne. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, które stracilibyśmy u mechanika. Aby jednak móc samemu dbać o stan techniczny swojego pojazdu, potrzebne są odpowiednie narzędzia i miejsce, w którym można by stworzyć mały, przydomowy warsztat. Jak to zrobić? W co się wyposażyć na start?

Narzędzia mechanika niezbędne do podstawowych i zaawansowanych napraw

Zakup narzędzi do warsztatu warto rozpocząć od podstawowych zestawów. Jeżeli planujemy zająć się naprawianiem samochodów profesjonalnie, z czasem można powiększyć swój zbiór narzędzi o bardziej zaawansowany sprzęt. Narzędzia podstawowe, bez których pracy nie zacznie żaden mechanik to zestaw kluczy płaskich, nasadowych oraz imbusowych. Potrzebny jest nam także zestaw śrubokrętów, młotek, wiertarka, kombinerki i latarka. Przydadzą nam się także kobyłki, na których można oprzeć lekko podniesiony samochód. Będą szczególnie praktyczne, gdy nie posiadamy kanału i nie mamy możliwości go wykonać.

narzędzia

Do bardziej zaawansowanych narzędzi przydatnych w przydomowym warsztacie samochodowym zaliczamy prostownik do ładowania akumulatora, zestaw bezpieczników potrzebnych do elektrycznych instalacji samochodowych, a także woltomierz, ściągacz do sprężyn, tarcz i łożysk, polerkę czy lutownicę. To, czy któreś narzędzia warsztatowe będą niezbędne, okaże się zapewne z czasem. Im większą wprawę zyskamy, tym bardziej skomplikowane rzeczy będziemy gotowi naprawiać, a wtedy zestaw narzędzi będzie się stopniowo powiększał.

Jak zaaranżować przydomowy warsztat?

Narzędzia i sprzęt to jedno, zadbać trzeba również o miejsce, w którym swobodnie będziemy mogli rozłożyć samochód i zająć się naprawami, nie przeszkadzając innym. Najlepszym miejscem do tego celu jest garaż. W garażu możemy pracować cały czas, ponieważ posiada zadaszenie, prąd oraz zamykane drzwi na klucz. Gdy nie dokończymy pracy, możemy po prostu zostawić ją na następny dzień bez obaw o kradzież. Naprawy na świeżym powietrzu niestety nie dają takiego komfortu.

narzędzia

Aranżując w garażu miejsce do naprawy samochodu, zadbajmy także o miejsce na cały sprzęt. Powinien być uporządkowany, by w trakcie pracy nie tracić czasu na poszukiwanie poszczególnych narzędzi.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *