Nowy Ford Ka+ – idealny w ruchu miejskim

Każdy kierowca mieszkający w dużym mieście doskonale zdaje sobie sprawę, jak wiele niebezpieczeństw i trudności czyha na uczestników ruchu drogowego. Korki, zatłoczone główne ulice w centrum, różnego rodzaju przebudowy utrudniające płynny ruch – to wszystko sprawia, że jazda w mieście bywa trudna i nieprzewidywalna. Na szczęście nowy Ford Ka+ posiada wszystkie niezbędne cechy idealnego samochodu miejskiego. Co go wyróżnia?

Nowy Ford Ka+ – poznaj jego największe zalety

Wymiary, ekonomia jazdy, niecodzienne rozwiązania technologiczne i przystępna cena to najważniejsze cechy nowego Forda Ka+, które zostały dopasowane do potrzeb kierowców poruszających się po zatłoczonych ulicach dużych miast. Nowy Ford Ka+ posiada trzycylindrowy silnik benzynowy Ti-VCT o pojemności 1,2 litra, w dwóch wersjach: o mocy 70 KM lub 85 KM. Jego największą zaletą jest przy niskim zużyciu paliwa spełnienie wysokich norm emisyjnych Euro 6.2. Dodatkowo spalanie ogranicza jeszcze kilka dodatkowych funkcji. Na przykład wskaźnik znajdujący się na desce rozdzielczej informuje na bieżąco kierowcę, kiedy najlepiej zmienić bieg.

nowy ford ka+

Poza tym samochód posiada komputer pokładowy, który prezentuje w trasie takie informacje, jak zużycie paliwa czy trasę, jaką można przebyć na bieżącym stanie baku paliwa. Inna zaleta, jaką posiada nowy Ford Ka+ to jego kompaktowe rozmiary. Samochód posiada sporo miejsca wewnątrz, może też pochwalić się dużym bagażnikiem o pojemności 270 litrów, jednocześnie jednak nadal z zewnątrz posiada wymiary idealne dla samochodu miejskiego.

Poczuj się bezpiecznie na drodze

Trzeba przyznać, że większość kierowców ponad wszelkie udogodnienia, ceni sobie bezpieczeństwo na drodze. Nowy Ford Ka+ bez wątpienia sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób. Model ten posiada elementy zapewniające bezpieczeństwo kierowcy i pasażerom: poduszki powietrzne, kurtyny powietrzne zabezpieczające wszystkich pasażerów, napinacze przy pasach bezpieczeństwa oraz alarm, który uruchomi się, gdy pasy zostaną odpięte w trakcie jazdy. Poza tym pojazd posiada czujnik ciśnienia w oponach, który również uruchomi alarm, jeśli jego poziom spadnie zbyt nisko.

nowy ford ka+

Oprócz tego nowy Ford Ka+ posiada nowoczesne systemy chroniące w trasie nie tylko kierowcę i pasażerów, ale też innych uczestników ruchu. Na przykład w momencie gwałtownego hamowania pojazd przed nami zostanie ostrzeżony automatycznie uruchomionymi światłami awaryjnymi z funkcją pulsującego działania świateł stop. Ponadto w najnowszym Fordzie pojawił się elektroniczny system stabilizacji toru jazdy. Więcej na jego temat, jak i innych cech nowego Forda Ka+ można przeczytać TUTAJ.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *