Piła elektryczna do codziennego użytku

Posiadanie własnego ogrodu czy nawet kawałka lasu to marzenie wielu osób mieszkających w dużych miastach. Obcowanie z naturą wpływa na nas kojąco i relaksująco, a prace ogrodnicze, choć nieraz ciężkie, dają wiele satysfakcji. Szczególnie wtedy, gdy dysponujemy odpowiednim sprzętem ułatwiającym nam dbanie o nasz kawałek ziemi. Jednym z nich jest piła elektryczna. Czym się kierować przed jej zakupem?

Piła elektryczna – jakie jest jej przeznaczenie?

Zakup piły elektrycznej lub jakiejkolwiek innej pilarki to dobry pomysł w przypadku posiadania domu z dużym, przyległym terenem pokrytym drzewami lub dla zawodowych drwali. W sprzedaży można spotkać wiele rodzajów pilarek, zatem dobór będzie zależał od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Na rynku bardzo popularne są produkty marki Husqvarna. Oferuje ona zarówno ciężkie maszyny, jak i małe pilarki do użytku prywatnego. Dzięki nim można w łatwy i bezpieczny sposób wycinać i przycinać drzewa lub ciąć drewno na opał. Piła elektryczna marki Husqvarna charakteryzuje się także dużą mocą, wydajnością oraz dbałością o środowisko naturalne. W przypadku pilarki spalinowej, która jest równie często wybierana, co piła elektryczna, zastosowano funkcję X-TORQ®, służącą do zmniejszania zużycia paliwa i emisji spalin do atmosfery. Z kolei akumulatorowe pilarki Husqvarna odznaczają się cichą i bezprzewodową pracą. To możliwe za sprawą akumulatorów litowo-jonowych o napięciu 36 V. Wraz ze specjalnym silnikiem bezszczotkowym taka piła elektryczna jest równie wydajna, co jej spalinowe odpowiedniki. Dzięki temu pracuje ona bardzo wydajnie, a przy tym lekko i cicho.

Piły elektryczne Husqvarna

A oto przykładowe modele pił elektrycznych marki Husqvarna:

  • Husqvarna 136Li

To pilarka elektryczna idealna dla stolarzy czy sadowników. Posiada trwały bezszczotkowy silnik oraz napinacz łańcucha. Jest lekka i bardzo prosta w obsłudze.

piła elektryczna

  • Husqvarna 120i

To pilarka działająca na akumulator litowojonowy. Nie wymaga dodatkowych narzędzi, ponadto jest łatwa w rozruchu i posiada intuicyjną klawiaturę ułatwiającą jej obsługę nawet osobie, która ma pierwszy raz styczność z tego typu urządzeniem.

piła elektryczna

 

  • Husqvarna 420EL

Ta pilarka elektryczna charakteryzuje się wyjątkową dużą wydajnością, wysoką prędkością piły łańcuchowej oraz poręcznością. Posiada napinacz piły niewymagający narzędzi.

piła elektryczna

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *