Praga – miasto, w którym się zakochasz

Chcesz zrobić swojej drugiej połówce niespodziankę i zabrać ją w romantyczną podróż? A może kochasz zwiedzać i szukasz miejsca, które zachwyci Cię ilością zabytków i ogólnym klimatem? Jeżeli tak, to idealnym rozwiązaniem będzie wycieczka do Pragi. To stolica naszego bliskiego sąsiada, Czech, która rokrocznie przyciąga miliony turystów. Sprawdźmy, dlaczego.

Wycieczka do Pragi – co warto zobaczyć?

Aby nasza wycieczka do Pragi okazała się udana, musimy dobrze zaplanować, co chcemy zwiedzić. Praga jest pełna cudownych zabytków, klimatycznych uliczek i przytulnych knajpek, które warto odwiedzić. Niemniej w ciągu paru dni jest to niewykonalne. Musimy więc wybrać te miejsca, na których zależy nam najbardziej. Poniżej przedstawiam Wam miejsca i zabytki w Pradze, które koniecznie trzeba odwiedzić i zobaczyć.

wycieczka do Pragi

Praga – Stare Miasto

Stare Miasto w Pradze jest jedną z najpiękniejszych Starówek wśród europejskich miast. To bez wątpienia centrum kulturalne i handlowe Pragi, które skupia wielu turystów z całej Europy, i nie tylko. Wart zobaczenia jest tutaj: Rynek Staromiejski, Most Karola oraz Ratusz Starego Miasta.

wycieczka do pragi

Rynek Staromiejski

most karola

Most Karola

Trakt Królewski to czterokilometrowy szlak, który przecina prawie całe Stare Miasto, pozwalając zobaczyć najpiękniejsze miejsca w stolicy Czech. To tutaj skupia się większość zabytków w Pradze, ale i wyjątkowe dziedzictwo kulturowe. Trakt Królewski był bowiem ważnym elementem w orszakach koronacyjnych królów Czech. Spacer po Trakcie Królewskim to bez wątpienia wspaniałe doświadczenie dla każdego turysty.

trakt królewski praga

Trakt Królewski

Jeżeli szukacie wycieczki do Pragi, która pozwoli Wam w najlepszy sposób spędzić kilka dni w tym niesamowitym mieście, zachęcam do zajrzenia TUTAJ i zapoznania się z ofertą.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *