Prywatny akademik, kontra publiczne placówki

Wyjazd na studia zagraniczne to nie lada wyzwanie dla młodego człowieka. Od teraz musi on stać się całkowicie samodzielny, zadbać o siebie oraz zapewnić sobie lokum na ten czas. W tamtym miesiącu opisywaliśmy TUTAJ, jakie opcje ma student wyjeżdżający poza granice naszego kraju, jeśli chodzi o miejsce zamieszkania. Dziś zastanowimy się co oferuje w tej kwestii nasz rodzimy rynek. Czy studenci są zdani wyłącznie na wynajem tanich mieszkań ze znajomymi lub ciasny pokój ze wspólną łazienką w publicznym akademiku? Nie! A przykładem tego jest prywatny akademik BaseCamp w Łodzi.

Co wziąć pod uwagę, szukając mieszkania na studiach?

Wybierając kwaterę w mieście, w którym się studiuje, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Dla studenta bez wątpienia znaczenie ma cena, choć nie jest to kluczowy warunek. Choć krążą takie stereotypy, nie każdy student należy do osób biednych, które liczą każdy grosz i oszczędzają na czym się da. Niektórzy mają odłożoną sporą sumę oszczędności, inni znajdują naprawdę dobrą pracę zapewniającą im utrzymanie, a jeszcze inni mogą liczyć na znaczne wsparcie finansowe ze strony rodziny. Zatem najtańsza kwatera wcale nie jest najlepszą. O wiele ważniejszą kwestią jest chociażby lokalizacja kwatery, wpływa to bowiem na każdy dzień i może albo ułatwiać, albo utrudniać dotarcie na uczelnię czy w inne istotne dla nas punkty. Dobrze więc, gdy mieszkanie czy pokój do wynajęcia znajduje się w sąsiedztwie uczelni – wtedy student nie będzie zależny od komunikacji miejskiej czy chociażby korków na drodze, co mogłoby być źródłem spóźnień, a co za tym idzie, dużego stresu i problemów na uczelni.

prywatny akademik

Inna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę, jest wyposażenie kwatery. Trzeba liczyć się z tym, że najtańsze mieszkania do wynajęcia często są nieumeblowane, co dla młodej, uczącej się osoby będzie problematyczne. Podobnie pokoje w publicznych akademikach często posiadają minimalne wyposażenie w postaci łóżka, biurka i szafy, natomiast kuchnia i toaleta są dzielone z innymi studentami. Nie dla każdego będzie to komfortowa sytuacja. Jak na tle tych możliwości wygląda prywatny akademik BaseCamp w Łodzi?

Prywatny akademik – wysoki standard, najlepsze warunki

Dla osób szukających noclegu o wysokim standardzie i dogodnej lokalizacji dobrym rozwiązaniem będzie prywatny akademik. To placówka mieszcząca się w bliskim sąsiedztwie uczelni – w przypadku akademika BaseCamp w Łodzi mieści się on w budynku starej „Łódzkiej Drukarni”, tuż obok Uniwersytetu Łódzkiego. Czym prywatny akademik przewyższa publiczne placówki tego rodzaju? Niestety, tak to już jest w naszym kraju, że większość usług świadczonych prywatnie, choć jest droższych, są po prostu lepsze. Nie inaczej jest także z prywatnymi akademikami. Akademik BaseCamp mieszczący się w kilku miastach za granicą, jak i w Polsce, między innymi właśnie w Łodzi, to nowoczesne budynki w pełni wyposażone we wszystko, czego potrzeba studentom. Są tu nie tylko wygodne pokoje z prywatnymi łazienkami i aneksami kuchennymi, ale także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

prywatny akademik

Ponadto na terenie BaseCamp znajduje się miejsce cichej nauki, gdzie można w skupieniu przygotować się do sesji, ale też wolna przestrzeń na świeżym powietrzu do ogólnego użytku, siłownia, a nawet kino. Każdy student znajdzie tutaj miejsce, gdzie wypocznie, w spokoju się pouczy, a kiedy ma chęć, rozerwie w gronie przyjaciół. Aby poznać szerzej ofertę BaseCamp w Łodzi, zachęcam do zajrzenia TUTAJ.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *