Przygotowanie samochodu na jesień

Jesień potrafi być naprawdę piękną, kolorową porą roku, jednak jej nieodłącznymi elementami są także szybko zapadający zmierzch, częste deszcze i błoto na drogach. Takie warunki dla kierowców nie są najlepsze. Niezbędne jest dobre przygotowanie samochodu na ten trudny okres. Jak przygotować samochód na nadejście jesieni?

Przygotowanie samochodu na jesień – jedź wolniej

Wraz z nadejściem jesieni na drogach mogą pojawić się niebezpieczne sytuacje wywołane pogorszoną widocznością czy śliską nawierzchnią. Aby nie dać się zaskoczyć, istotne jest przygotowanie samochodu i w ten sposób zwiększenie swojego bezpieczeństwa. Od czego zacząć? Warto zacząć już od siebie, a konkretnie od swoich przyzwyczajeń dotyczących letniej jazdy, gdy widoczność jest o wiele lepsza, a my czujemy się zdecydowanie pewniej na drodze. Jadąc jesiennymi wieczorami, starajmy się jeździć wolniej i ostrożniej. Nawet niewielkie opady deszczu i spadek temperatury mogą sprawić, że nawierzchnia będzie śliska, a czas hamowania dłuższy. Dlatego pamiętajmy o tym wybierając się w trasę i zachowujmy odpowiednią odległość oraz prędkość.

Mycie samochodu, czyszczenie tapicerki

Jeszcze przed nadejściem jesieni warto zadbać o wygląd i czystość samochodu, gdyż jesienią jest to znacznie trudniejsze. Wypierzmy tapicerkę i dobrze ją przewietrzmy, ponadto umyjmy dokładnie karoserię i nadwozie.przygotowanie samochodu Warto je dodatkowo zabezpieczyć przed chemikaliami używanymi do oczyszczania dróg, które mogłyby uszkodzić lakier samochodowy.

Sprawdzenie szyb i wycieraczek

Jak już wspomnieliśmy, jesienią z powodu częstych opadów deszczu, mgły czy szybkiego zapadania zmroku pogarsza się widoczność na drodze. Z pewnością nie polepszy jej zły stan szyb i wycieraczek. Dlatego należy je sprawdzić. Szyby należy dokładnie umyć z dwóch stron, usunąć trudniejsze plamy, na przykład z owadów, a także ewentualne zarysowania mogące wpływać na widoczność. przygotowanie samochoduWycieraczki samochodowe także możemy umyć, ale czasem lepszym rozwiązaniem jest montaż nowych. Nie jest to duży wydatek, a z pewnością zagwarantuje nam dobrą widoczność podczas jazdy nawet w ulewnym deszczu. Takie przygotowanie samochodu na jesień z pewnością wystarczy, by czuć się pewnie za kółkiem mimo niesprzyjającej pogody.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *