Samochody miejskie do wynajęcia

Obecne w większości dużych polskich miast programy rowerów miejskich jasno pokazały, że Polacy coraz chętniej korzystają z wynajmowanych środków transportu. Pozwala to znacznie uprościć pewne sprawy i w ostatecznym rozrachunku bywa tańsze i o wiele wygodniejsze niż zakup i utrzymanie własnego środka transportu. Nic więc dziwnego, że następcą rowerów miejskich stają się programy oferujące wypożyczenie aut, np. Omni: car sharing od Skody, oferujący wynajem samochodów w Warszawie.

Skoda Omni car sharing

Aby rozpocząć korzystanie z usługi, należy pobrać aplikację na smartfon. Ta dostępna jest dla telefonów z systemami IOS i Android. Po krótkiej rejestracji, jesteśmy gotowi by wypożyczyć pierwsze auto. Aplikacja pokazuje nam pojazdy dostępne w naszej okolicy – jak sama nazwa wskazuje, są to różne modele Skody. Po zarezerwowaniu i udaniu się na wskazane miejsce, pojazd otwierany jest z poziomu aplikacji – kluczyki będą w środku. Oprócz kluczyków, w pojazdach Skoda Omni car sharing znajdziemy kartę paliwową, z której możemy skorzystać zawsze, gdy tylko zajdzie potrzeba zatankowania. Warto zaznaczyć, że nie są tu naliczane żadne dodatkowe opłaty – wszelakie koszy amortyzacji pojazdu, włącznie z uzupełnianiem paliwa, są już zawarte w cenie samego wynajmu. To bardzo wygodne rozwiązanie, ukazujące bardzo dużą zaletę tego wszelakich tego typu programów – brak dodatkowych opłat, związanych z utrzymaniem pojazdu.

Po skorzystaniu, samochód odstawiamy w to samo miejsce, z którego go wzięliśmy i zamykamy go także z poziomu aplikacji. Opłata pobierana jest automatycznie. Należy przy tym pamiętać, aby przed rozpoczęciem korzystania dokładnie zapoznać się z regulaminem. W wynajętym pojeździe wciąż obowiązują nas przepisy, a np. za przekazanie mandatu naliczana jest dodatkowa opłata. Jeżeli jednak jeździmy przepisowo, nie musimy się obawiać. Istotną uwagą jest też całkowity zakaz palenia w samochodach Omni.

Wynajem samochodów w Warszawie

Kto choć raz spędził pół godziny (albo i dłużej) na poszukiwaniu wolnego miejsca parkingowego, ten z pewnością doceni fakt, że wszystkie miejsca, z których odbieramy pojazdy i na które je potem odstawiamy, są uprzednio zarezerwowane i przypisane do programu Omni: car sharing od Skody. Dzięki temu nie musimy się zastanawiać, gdzie możemy zostawić auto, kluczyć po bocznych uliczkach czy też szukać możliwości zaparkowania w środku dużego osiedla. Rzecz jasna w czasie samego przejazdu, przed zwrotem samochodu, miejsc parkingowych musimy szukać już samodzielnie. Tutaj również pamiętajmy, że za złamanie przepisów i parkowanie w niedozwolonym miejscu, także naliczana jest dodatkowa opłata (oprócz mandatu, nie zamiast niego, rzecz jasna).

Czy takie rozwiązanie w rzeczywistości ma sens? Czy wynajem auta na godziny może w istocie być wygodniejszy i bardziej opłacalny niż zakup własnego pojazdu? Okazuje się, że tak, nawet jeżeli po mieście jeździmy dosyć dużo. W końcu, decydując się na wypożyczenie, płacimy tylko za kilometry, które realnie zrobiliśmy.


Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *