Silnik TSI – oszczędny i efektywny

Wybór samochodu powinien opierać się na gruntownej wiedzy na temat danego modelu i zastosowanych w nim rozwiązaniach oraz użytych częściach. Kluczową sprawą jest rodzaj silnika – od niego zależy jakość, bezpieczeństwo i komfort jazdy. Weźmy więc pod lupę jedną z wiodących marek na rynku motoryzacyjnym i zastosowanych w nich silnikach – Skoda TSI.

Krótka historia silników TSI

Silnik 1.2 TSI pojawił się na rynku motoryzacyjnym w 2009 roku. Był absolutną nowością, gdyż skonstruowano go od podstaw z myślą o samochodach małych i kompaktowych. Składa się on z czterocylindrowego aluminiowego kadłuba, głowicy z jednym wałkiem rozrządu i dwoma zaworami na cylinder, bezpośredniego wtrysku paliwa i turbosprężarki z elektrycznym nastawnikiem. Dzięki temu można jak najlepiej wykorzystać możliwości silnika, zarówno w wersji 86-, jak i 105-konnej.

skoda tsi

Silnik TSI

skoda tsiNiestety, okazało się, że pierwsza wersja silnika TSI miał pewne poważne niedociągnięcia. Pojawiły się problemy z łańcuchowym napędem rozrządu, przypadku uszkodzenia turbosprężarki czy też źle działająca elektronika sterująca silnikiem. To spowodowało potrzebę wprowadzenia zmodyfikowanej wersji silników 1.2 TSI, co nastąpiło w 2012 roku. W silniku pojawiło się kilka istotnych zmian, na przykład rozrząd jest napędzany paskiem, a nie łańcuchem, jak do tej pory, głowica ma 16, a nie 8 zaworów i są one sterowane dwoma wałkami.

Skoda TSI – zalety

Skoda TSI, czyli samochody osobowe Skoda z silnikiem TSI to modele pozwalające wykorzystać każdą kroplę benzyny, dzięki czemu uzyskujemy wysokie osiągi przy niskim zużyciu paliwa, a także wysoki komfort jazdy. Modele Skoda TSI skierowane są więc do osób, które cenią sobie oszczędną jazdę, a jednocześnie lubią czuć się za kierownicą pewnie i przyjemnie.

skoda tsi

Skoda Fabia 1.2 TSI

Skoda z silnikiem TSI sprawdzi się w każdych warunkach – w mieście, jak i w długiej trasie. W zależności od potrzeb, można jechać oszczędnie bądź dynamicznie. Zastosowany w Skodzie system Start-Stop pozwala oszczędzać paliwo, jeżdżąc po zatłoczonym mieście.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *