Słuchawki na siłownię – jak je dobrać?

Siłownia to miejsce, gdzie dbamy o swoją sylwetkę, kondycję, ale i możemy się zrelaksować i rozładować napięcie po ciężkim dniu. Wiele osób ceni sobie te chwile samotności i ceni możliwość wyłączenia się na bodźce zewnętrzne. Dlatego nie ruszają się z domu bez słuchawek. Ale jakie słuchawki na siłownię będą odpowiednie? Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Słuchawki na siłownię – jakie powinny być?

Chociaż słuchawki na siłownię w niczym się specjalnie nie różnią od zwykłych słuchawek, przy ich wyborze warto mieć na uwadze wygodę użytkowania podczas intensywnych ćwiczeń. Na ogół korzystamy z słuchawek idąc bądź siedząc, tymczasem ćwicząc, wykonujemy wiele gwałtownych ruchów. Źle dobrane słuchawki mogłyby nam wypadać z uszu lub plątać się i być nawet powodem wypadku na siłowni. Z pewnością nikt z nas by tego nie chciał. Czym więc się cechują idealne słuchawki do ćwiczeń na siłowni?

Na to zwróć uwagę podczas zakupu słuchawek na siłownię

1. Słuchawki muszą być bezprzewodowe – zapomnijmy o tradycyjnych słuchawkach z kablem. Podczas ćwiczeń, skłonów i dźwigania ciężarów będzie nam się plątać między rękami, co w najlepszym wypadku będzie irytujące. Łatwo o niego zahaczyć, przez co słuchawki mogą ulec zniszczeniu.słuchawki na siłownię

2. Słuchawki muszą być stabilne – co to właściwie oznacza? Chodzi o to, by po założeniu na uszy nie było ryzyka, że w czasie ćwiczeń wypadną. Najlepsze będą więc sportowe modele douszne ze specjalnie wyprofilowaną konstrukcją dopasowującą się do budowy ucha. Dobrze też, gdy mają specjalne sterowanie dzięki czemu łatwo zmienimy utwór czy odbierzemy połączenie bez potrzeby przerywania ćwiczenia i wyjmowania telefonu.

3. Słuchawki muszą być lekkie – im lżejsze i minimalistyczne słuchawki, tym mniej odczujemy ich obecność. Pełna swoboda ruchów jest nam niezbędna do uprawiania sportu, dlatego słuchawki na siłownię powinny być bardzo kompaktowe.słuchawki na siłownię

4. Dodatkowe funkcje mile widziane – im bardziej rozbudowane słuchawki i ich funkcje, tym zwykle wyższa cena, ale jeżeli zależy nam na ich jakości i trwałości, warto trochę w nie zainwestować. Znajdźmy model wyposażony w moduł Bluetooth, odpornością na pot i zachlapanie wodą, długi czas pracy baterii (ok. 6-11 godzin), dobrym wytłumieniem dźwięków z zewnątrz i dodatkowymi zaczepami podnoszącymi komfort użytkowania.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *