Smartfon Dual SIM na dwie karty SIM. Kiedy warto go kupić?

Korzystasz na co dzień z dwóch smartfonów? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu telefonu typu Dual SIM. Dzięki niemu w jednym modelu możesz zamontować dwie karty SIM!

Telefony typu Dual SIM są w stanie działać z dwoma numerami telefonu równocześnie. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w przypadku osób posiadających dwa numery, na przykład służbowy oraz prywatny. Nie musimy wtedy płacić za dwa telefony, ponieważ możemy zakupić jeden i nie tylko oszczędzić swoje pieniądze, ale również miejsce w torbie czy w kieszeni, ponieważ nie będziemy musieli mieć przy sobie dwóch smartfonów jednocześnie.

Jak korzysta się ze smartfonów Dual SIM?

Smartfony przeznaczone na dwie karty SIM posiadają oddzielne gniazda do ich zamontowania. W przypadku najnowszych modeli smartfonów konieczne jest zastosowanie kart typu micro SIM lub nano SIM, dlatego jeżeli ich nie mamy, wówczas będziemy musieli wykonać je u naszego operatora. Oczywiście, w smartfonie tego rodzaju możemy również korzystać z jednej karty – nie ma potrzeby montowania dwóch jednocześnie.

Po umieszczeniu w gniazdach dwóch kart SIM, telefon będzie działał jednocześnie w dwóch sieciach. Jeżeli będziemy chcieli wykonać połączenie, wybieramy wtedy numer, z którego chcemy zadzwonić. Podobnie robimy wtedy, gdy chcemy wysłać wiadomość SMS. Określamy też, z którego numeru telefonu będziemy chcieli łączyć się z internetem.

Wobec tego na początku możemy mieć trochę trudności z obsługą telefonu, ale możemy szybko się przyzwyczaić i po pewnym czasie nie będzie sprawiło nam to już żadnego problemu.

Jaki telefon Dual SIM warto kupić?

W sprzedaży znajdziemy wiele różnych rodzajów telefonów Dual SIM. Możemy wybrać dla siebie tani smartfon w cenie nawet poniżej 400 złotych, ale możemy również znaleźć droższe modele z możliwością zastosowania dwóch kart SIM.

Warto przy tym wskazać, że więcej ciekawych modeli czeka na nas w przypadku mniej znanych marek, ponieważ czołowi producenci tacy jak Apple czy Samsung nie produkują wielu telefonów Dual SIM.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *