Sony Xperia XZ3 godnie wchodzi w erę mobilnej telewizji

Sony Xperia XZ3 pokazuje, że japoński producent wie, jak wpisać się w aktualne trendy i proponuje rozwiązania, które zamieniają smarfona w potężne urządzenie multimedialne. Rewolucyjna aplikacja VOD Sony Networks może na długo przywiązać użytkowników do smartfonów, zwłaszcza że w parze z nią idzie wydajna bateria i niesamowity wyświetlacz. Aplikacja póki co jest dostępna tylko dla modelu Sony Xperia XZ3.

Aplikacja streamingowa Sony Networks to efekt współpracy Sony Pictures Television Central Europe, właściciela kanałów AXN, i Sony Mobile. Dzięki niej użytkownicy Sony Xperia XZ3 mają dostęp do wybranych serialów z kanałów AXN i treści z pozostałych serwisów Sony – ponad 350 godzin darmowych filmów i seriali dostaje się za darmo przy instalacji aplikacji. Dodatkowo twórcy udostępnili opcję przypominania o zbliżającej się emisji telewizyjnej ulubionego serialu – wystarczy ustawić powiadomienia.

Jednak nawet najbardziej innowacyjna aplikacja nie zdałaby testu, gdyby samo urządzenie nie zapewniałoby odpowiednich doznań niezbędnych przy oglądaniu telewizji. Mowa tu o ekranie, który po prostu musi mieć mocne podzespoły. Na szczęście producent wyposażył nowego flagowca w wyświetlacz OLED HDR i technologie wykorzystywane w telewizorach Sony. Dzięki wyświetlaczowi zobaczymy nawet najmniejsze szczegóły w żywo odwzorowanych barwach, a OLED pozwala wyświetlić prawdziwą czerń bez charakterystycznej poświaty obecnej w wyświetlaczach LCD. Mało tego, całkowicie można zanurzyć się w multimedialnym świecie, nieważne, czy to będzie telewizja czy gra, ponieważ urządzenie emituje wibracje dynamiczne. Oznacza to, że jeśli na ekranie wydarzy się coś ekscytującego, wówczas poczujemy to w dłoniach.

To nie wszystko, co przygotował dla nas japoński producent. Obok wyświetlacza odwzorującego najmniejsze szczegóły znajdziemy wydajną baterię, która umożliwia nam długogodzinne korzystanie z urządzenia i wtopienie się w świat seriali czy filmów. Do niej jednak przejdziemy za chwilę, na początek skupmy się na telewizji, którą coraz więcej Polaków ogląda na urządzeniach mobilnych. W obliczu światowych trendów nie dziwi, że nawet Sony zdecydowało się na wprowadzenie własnej aplikacji VOD dostępnej z poziomu smartfonów.

Urządzenia mobilne w statystykach

Agencja Mobee Dick opublikowała w kwietniu 2018 roku ciekawy raport, który przygotowała we współpracy z firmą Kantar TNS, pod nazwą „Polska.Jest.Mobi 2018”. Wynika z niego, że Polacy bardzo chętnie korzystają z urządzeń mobilnych na co dzień i nie są dla nich tylko telefonami. Zgodnie z wynikami liczba posiadaczy smartfonów wzrosła z 62 procent (2016 rok) do 64 procent (2017). Przy czym aż 48 procent Polaków spędza ze swoimi urządzeniami więcej niż dwie godziny dziennie. Imponująca jest również liczba gadżetów połączonych do internetu – obecnie wynosi trzy na głowę, co nawet jest średnią wyższą od światowej! Dodajmy, że z serwisów typu VOD typu Netflix i Showmax korzysta już 12 procent Polaków.

Inny raport, przygotowany przez sieć VideoTarget na koniec 2017 roku, donosi, że ponad 25 mln polskich internautów ma do czynienia z materiałami wideo, z czego aż 50 procent korzysta ze streamingu. Ponadto 50 procent użytkowników sieci korzystało z opcji telewizji na życzenie. Doskonałym uzupełnieniem są dane Gemius, z których wynika, że tylko w maju 2018 roku platforma Netflix miała aż 2,5 mln użytkowników w Polsce.

Łatwo wywnioskować z powyższych badań, że Polacy darzą technologie mobilne wysokim stopniem zaufania, do tego nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania bez dostępów do nich. W efekcie więc poszukują dostosowanych urządzeń, które pozwolą im w pełni korzystać ze świata rozrywki. Z kolei do walki o nowych użytkowników staje coraz więcej platform, które w ofercie starają się zamieścić jak najwięcej interesujących i zarazem uniwersalnych pozycji. I właśnie do tego grona dołączyło Sony Mobile z aplikacją streamingową Sony Networks.

O tym, jakie seriale i filmy możemy znaleźć na platformie, a wśród nich są seriale kryminalne jak „Absentia”, gwiazdorsko obsadzone produkcje jak „The Kennedys” czy międzynarodowa produkcja „Okup” stworzona przez Franka Sponitza (między innymi „Z Archiwum X”), szczegółowo rozpisał się serwis IzakTV, do którego odnosimy: https://izaktv.pl/sony-networks-czyli-xperia-xz3-rzuca-rekawice-telewizorom/.

Nadchodzi era „małych” telewizorów?

Wspomnieliśmy już, że nawet najlepsza platforma nie sprawdziłaby się, gdyby w parze nie szłyby parametry urządzenia umożliwiające w pełni zatracenie się w rozrywce. Doskonała jakość obrazu w Sony Xperia XZ3 pokazuje, że nawet mniejsze urządzenie może być godnym następcą telewizora, jeśli chodzi o zastosowane rozwiązania. Po pierwsze, ostry i bogaty w szczegóły obraz zapewnia wyświetlacz OLED. Po drugie, intensywne kolory dzięki BRAVIA. Po trzecie, doskonała jakość obrazu dzięki High Dynamic Range (HDR) z X-Reality™, która umożliwia wyświetlanie materiałów strumieniowania w perfekcyjnej wręcz jakości HDR. Nie brakuje również głośników stereo o przestrzennym dźwięku S-Force Front oraz wsparcia dla rozdzielczości QHD+ (1440 × 2880 pikseli).

Prawdziwym hitem jednak jest zastosowanie sztucznej inteligencji. Jak pokazują publikowane przez Sony materiały, za pomocą Sony Xperia XZ3 można sterować psem-robotem wykorzystującym AI. Ważniejsze w tej kwestii jest to, że aibo cały czas aktualizuje dane w chmurze, tym samym ciągle się rozwijając, wykorzystując w tym celu nowy standard sieci komórkowej 5G. Z jej pomocą można przesłać nawet do 100 GB/s danych, dzięki czemu opóźnienia są praktycznie niezauważalne! Jest to bardzo obiecująca technologia, jeśli chodzi o transmisje, ponieważ dzięki niej producenci mogą zaoferować gry mobilne oraz streaming materiałów wideo przy bardzo niskim poziomie opóźnień, co do tej pory było możliwe tylko przy połączeniach kablowych lub Wi-Fi.

Dowiedz się więcej o aibo, nad którym pracuje Sony: https://cyfrowaekonomia.pl/sztuczna-inteligencja-w-sluzbie-smartfonow-aibo-czyli-przypadek-sony-xperia-xz3/

Jak wypada bateria w Sony Xperia XZ3?

Technologie zastosowane w Sony Xperia XZ3, które zwiększają wydajność baterii oraz komfort z użytkowania z urządzenia, zostały szczegółowo opisane na stronie gizManiaK. Możemy tam przeczytać, że Xperia XZ3 świetnie wpisuje się w koncepcję telefonu dla wymagających, a to za sprawą Qnovo Adaptive Charging. Jest to rozwiązania, które przyspiesza ładowanie baterii, do tego w sposób inteligentny zarządza natężeniem i napięciem prądu, w efekcie przedłużając jej żywotność. Więcej informacji tym, jak działa ta technologia i w jaki sposób chroniona jest bateria, znajdziesz na stronie: https://www.gizmaniak.pl/84608/technologia-qnovo-adaptive-charging-i-inne-zalety-sony-xperia-xz3-wszystko-co-trzeba-wiedziec-o-najnowszym-flagowcu/.

Dodajmy, że Sony oprócz oferowania wydajnej baterii dzieli się również praktycznymi wskazówkami na blogu firmowym. Oprócz typowych odpowiedzi na pytania, jak najlepiej i jak często ładować smartfona, możemy się dowiedzieć, jak działa specjalny algorytm dostosowujący ładowanie do stanu akumulatora. Biorąc pod uwagę, że bateria w Xperia XZ3 ma pojemność 3330 mAh i potrafi wytrzymać nawet cały dzień, i to bez włączonego trybu oszczędzania STAMINA, zastosowanie zasad rekomendowanych przez specjalistów Sony może być bardzo obiecujące i uchronić nas i przed zbędną stratą energii w akumulatorze, jak i kosztów związanych z koniecznością zakupu nowej baterii z powodu nadmiernej eksploatacji przez ciągłe oglądanie ulubionych seriali.

Źródła:

  • https://cyfrowaekonomia.pl/sztuczna-inteligencja-w-sluzbie-smartfonow-aibo-czyli-przypadek-sony-xperia-xz3/
  • https://izaktv.pl/sony-networks-czyli-xperia-xz3-rzuca-rekawice-telewizorom/
  • https://www.gizmaniak.pl/84608/technologia-qnovo-adaptive-charging-i-inne-zalety-sony-xperia-xz3-wszystko-co-trzeba-wiedziec-o-najnowszym-flagowcu/
  • https://www.purepc.pl/urzadzenia_mobilne/sony_xperia_xz4_na_zdjeciach_smartfona_zobaczymy_na_mwc_2019
  • https://hej.mielec.pl/pl/12_biznes/49998_sony_xperia_xz3_plusy_i_minusy.html
  • http://antyapps.pl/sony-networks-android/
Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *