Świadomie zaplanuj powiększenie rodziny

Dzień dobry Moi Drodzy!

Choć dzisiejszy temat dotyczy głównie kobiet, myślę, że zainteresuje również mężczyzn, którzy są w stałych związkach. Dotyczy on metod antykoncepcji oraz tego, która z nich jest najlepsza. Para chcąca świadomie planować powiększenie rodziny z pewnością powinna wspólnie przeanalizować tę kwestię. Czym jest antykoncepcja? Jakie są nowoczesne metody antykoncepcji?

Nowoczesne metody antykoncepcji i ich popularność

Wymieniając najbardziej znane i najczęściej stosowane metody zapobiegania ciąży, z pewnością na pierwszym miejscu postawimy tabletki antykoncepcyjne oraz prezerwatywy.

nowoczesne metody antykoncepcji

Do najpopularniejszych metod antykoncepcji stosowanych przez Polaków i Polki są tabletki antykoncepcyjne i prezerwatywy.

Co ciekawe, są one najczęściej wybierane mimo iż nie dają stuprocentowej gwarancji. Wydaje się, że obecnie zarówno kobiety, jak i mężczyźni wolą trzymać się sprawdzonych metod, obawiają się próbować czegoś nowego. Dlaczego? Może chodzić o względy bezpieczeństwa, ale również finansowe. Nie da się ukryć, że nowoczesne metody antykoncepcyjne są dość kosztowne i nie tak ogólnodostępne, jak tabletki czy prezerwatywy. W wypadku prezerwatyw nie musimy posiadać na nie nawet recepty – dostaniemy je w większości punktów handlowych. Mimo to warto interesować się nowymi metodami antykoncepcji, gdyż w praktyce są one o wiele skuteczniejsze i mniej inwazyjne niż te wymienione powyżej popularne dziś środki.

Wkładka domaciczna, implant podskórny

Dwiema dość nowymi formami zabezpieczenia przed ciążą są: wkładka domaciczna oraz implant podskórny.

wkładka domaciczna

Wkładka domaciczna.

 

implant podskórny

Implant podskórny.

Obie działają na podobnej zasadzie – uwalniają w organizmie kobiety progesteron antykoncepcyjny, który wstrzymuje płodność. Taki zabieg jednorazowo starcza aż na 3 lata, a po jego usunięciu kobieta niemalże natychmiast odzyskuje płodność, bez żadnych skutków ubocznych. Te nowoczesne metody antykoncepcji są mało inwazyjne, dyskretne i niezwykle wygodne – nie musimy już myśleć o tym, czy połknęłyśmy tabletkę lub czy mamy wystarczającą ilość prezerwatyw. Więcej o tych metodach antykoncepcji i ich zaletach przeczytacie TUTAJ.

A co Wy sądzicie o tego typu innowacjach? Warto iść z duchem czasu czy trzymać się starych, sprawdzonych metod? Czekam na Wasze opinie!

Pozdrawiam,
P.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *