Systemy nawadniania do Twojego ogrodu

Każdy ogród, ten przydomowy, jak i działkowy, wymaga odpowiedniego nawodnienia. Jeżeli nie chcemy podlewać ogrodu tradycyjną metodą, warto wykorzystać nowoczesne rozwiązania, które znacznie ułatwiają pracę w ogrodzie. Jakie systemy nawadniania ogrodów są dostępne? Co warto o nich wiedzieć?

Systemy nawadniania – pistolety i spryskiwacze

Pistolety i spryskiwacze to popularne systemy nawadniania ręcznego, będące doskonałą alternatywą dla zwykłej konewki. Po zamontowaniu ich na wężu ogrodowym rozpraszają strumień wody w taki sposób, by nie niszczyć roślin i nie wypłukiwać ziemi. Różne tryby kształtu strumienia, jak i obrotowa rączka pozwalają dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb. Pistolety i spryskiwacze sprawdzą się do podlewania grządek, roślin oraz trawy, ale też do oczyszczania z brudu mebli ogrodowych lub narzędzi.systemy nawadniania W zależności od rodzaju strumienia, możemy za ich pomocą nawadniać klomby kwiatowe i grządki, do podlewania roślin w szklarni, do czyszczenia liści i do sadzonek, do nawadniania roślin blisko korzeni, podlewania żywopłotów czy też podlewania roślin doniczkowych i podwieszanych.

Systemy nawadniania – zraszacze kołowe, oscylacyjne i rotacyjne

Zraszacze kołowe, oscylacyjne czy rotacyjne to automatyczne systemy nawadniania doskonałe między innymi do ogrodów z dużymi trawnikami. Zapewniają odpowiednie nawodnienie trawy na powierzchniach o różnej wielkości, płaskich i pochyłych. Można je podłączyć do węża ogrodowego, by ręcznie podlewać poszczególne rośliny. Zraszacze montuje się w ziemi na szpilce bądź na płozach. Umożliwiają ustawienie wydatku wody i szerokości spryskiwania, dzięki czemu możemy zadecydować, czy pracować będą wszystkie dysze czy tylko część. Zraszacze dają nam możliwość nawadniania ogródka bez obsługowo – wystarczy ustawić czas, kiedy mają się uruchomić. To bardzo ułatwia dbanie o ogród, zwłaszcza gdy wyjeżdżamy i przez tydzień lub dłużej nie będziemy mogli doglądać ogrodu.systemy nawadniania

Więcej na temat systemów nawadniania można przeczytać także TUTAJ.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *