Tablet dla dziecka – jaki wybrać?

W dobie obecnej nikogo już nie dziwi widok kilkulatka ze smartfonem czy tabletem w ręku. Tego typu gadżety, kiedyś dostępne tylko wśród biznesmenów, dzisiaj obowiązkowo wręcza się jako prezent z okazji urodzin, Komunii czy Bożego Narodzenia. Tablet dla dziecka może być jednak naprawdę dobrym i pożytecznym zakupem. Co wziąć pod uwagę, aby tak było?

Tablet dla dziecka – dokonaj rozważnego zakupu

Przede wszystkim rodzic chcący kupić tablet dla swojego dziecka powinien przemyśleć kilka kwestii, na przykład: W jakim celu dziecko będzie go używać? Czy nie ma obawy, że się uzależni? A co z dostępem do Internetu? Czy na pewno będę mógł kontrolować to, co moje dziecko robi w sieci?

tablet dla dziecka

Tablet dla dziecka może wspomóc rozwój jego wyobraźni i umiejętność przyswajania informacji.

Przemyślenie powyższych pytań może nam pomóc podjąć decyzję, czy zakup tabletu będzie dobrym pomysłem. W wielu wypadkach tak, ponieważ jest on tańszy i poręczniejszy niż komputer bądź laptop, łatwiej go przewieźć, na przykład na wakacje i jest też bardzo prosty w obsłudze. Można więc użyć go, by włączyć dziecku bajkę na dobranoc czy jakąś grę edukacyjną. Ale na co jeszcze zwrócić uwagę?

Funkcje niezbędne w tablecie dla dziecka

Po pierwsze, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość i trwałość obudowy tabletu. Dzieci w wieku 5-7 lat mogą bardzo szybko przez nieuwagę upuścić tablet, przez co narażony byłby na zniszczenie. Zatem obudowa tabletu powinna być wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne.

tablet dla dziecka

Tablet dla dziecka powinien posiadać odporną na uszkodzenia obudowę.

Podobnie warto poszukać tabletu ze wzmocnionym szkłem na ekranie, na przykład Gorilla Glass, albo z wodoodporną obudową gumową amortyzującą tablet w razie upadku. Zwykły tablet w rękach małego dziecka niestety nie przetrwa zbyt długo.

Kolejna sprawa, to odpowiednie blokady rodzicielskie. Ponieważ posiadanie tabletu zwykle oznacza też posiadanie dostępu do Internetu, dzieci są szczególnie narażone na niewłaściwe treści. Pod nieuwagę rodziców mogłyby natrafić na wątpliwe strony, które są przeznaczone tylko dla osób dorosłych. Aby tego uniknąć, warto od razu zadbać o blokadę rodzicielską. W tabletach dla dzieci często są one integralną częścią systemu operacyjnego i działają automatycznie. Taka blokada pozwoli też na ukrycie przed dzieckiem pewnych funkcji, na przykład pobierania aplikacji czy przeglądania wszystkich stron internetowych, co mogłoby skutkować dodatkowymi płatnościami. Dzięki temu dziecko w bezpieczny sposób będzie korzystać z funkcji przeznaczonych właśnie dla niego.

Innymi pożytecznymi funkcjami mogą być:

• kontrola czasu – po upłynięciu czasu ustawionego przez nas tablet sam się zablokuje, a jego odblokowanie będzie możliwe tylko po podaniu hasła. Dzięki temu nasze dziecko będzie korzystać z tabletu wyznaczoną ilość czasu.

• sklepy z aplikacjami dla dzieci – funkcja ta pozwala w jednym, łatwo dostępnym miejscu zgromadzić wszystkie pliki, gry czy filmy dedykowane dzieciom. To również uchroni dziecko przez błądzeniem po sieci w poszukiwaniu jakiejś bajki czy gry.

tablet dla dziecka

Wszystkie aplikacje potrzebne dziecku powinny znajdować się na pulpicie. Reszta funkcji zabezpieczona hasłem będzie dostępna tylko dla rodziców.

Biorąc pod uwagę wszystkie te wskazówki, możemy mieć pewność, że tablet dla dziecka będzie urządzeniem, które wspomoże jego rozwój, a nie go zaburzy.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *