Telewizory OLED 4K – telewizory idealne?

Nowości na rynku technologicznym to zawsze prawdziwa gratka dla pasjonatów tematu. Prawdziwą furorę na polskim rynku robią telewizory OLED 4K, które w 2015 roku zaprezentowała marka LG. Od razu okrzyknięto je mianem telewizorów idealnych. Czy rzeczywiście takie są? Co je wyróżnia?

Telewizory OLED 4K – nowa technologia

Zanim wymienimy zalety telewizorów OLED 4K, warto najpierw pokrótce dowiedzieć się, czym w ogóle jest technologia OLED. Otóż technologia ta stanowi następcę bardzo popularnej technologii LED, a jakościowo przewyższa także legendarne już plazmy. Czym się właściwie różni LED od OLED? Czy tylko jedną literką w nazwie? Nie. W telewizorach LED diody LED umieszczone są z tyłu bądź na krawędziach telewizora i podświetlają matrycę LCD. Z kolei w telewizorach OLED znajduje się panel diod organicznych. Każda dioda odpowiada za pojedynczy piksel obrazu wyświetlanego na monitorze. Przed nimi znajdują się dodatkowo filtry, które zmieniają światło na odpowiedni kolor.

Właśnie ten fakt, że każdy piksel świeci niezależnie od siebie sprawia, że technologia OLED jest tak innowacyjna. Poza tym panele OLED są bardzo smukłe i elastyczne, dlatego też telewizory OLED mogą być lekko wygięte, co nadaje im jeszcze bardziej nowoczesnego wyglądu.

Telewizory OLED 4K marki LG

Zobaczmy więc, jakie telewizory OLED 4K marki LG pojawiły się w ostatnim czasie na rynku. Oto kilka z nich:

  • 77″ TELEWIZOR LG, model: OLED77G7V

oled 4k

 

  • 55″ TELEWIZOR LG, model: OLED55C6V

oled 4k

 

  • 55″ TELEWIZOR LG, model: OLED55E7V

oled 4k

 

  • 65″ TELEWIZOR LG, model: OLED65E7V

oled 4k

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *