Ubezpieczenie sportowe – dla kogo i po co?

Ubezpieczenie to coś, co każdy z nas powinien posiadać. Szczególnie dotyczy to kierowców i pracowników, którzy są narażeni na wypadki czy inne rodzaje uszczerbku na zdrowiu. Wciąż jednak mało popularne jest ubezpieczenie sportowe, czyli dla osób uprawiających sporty wyczynowe lub ekstremalne. Dlaczego warto o tym poważnie pomyśleć? Zobaczmy.

Dla kogo ubezpieczenie sportowe?

Ubezpieczenia sportowe są obowiązkowe w wypadku zawodowców, niemniej nie są zarezerwowane tylko dla nich. Mogą z nich skorzystać również amatorzy, którzy uprawiają sport wyczynowo, należą do sportowych klubów czy też regularnie ćwiczą pod okiem trenera. Dotyczy to również dzieci uprawiających jakiś sport, na przykład chodzą na zajęcia jazdy konnej, judo czy też trenują piłkę nożną i pod okiem trenera przygotowują się do zawodów.

ubezpieczenie sportowe

Ubezpieczenie sportowe to dobre zabezpieczenie dla każdego, kto uprawia sport – zawodowo lub rekreacyjnie.

Ubezpieczenie sportowe dla dzieci może się przydać także w wakacje, gdy nasze pociechy wyjeżdżają na różnego rodzaju obozy, na przykład żeglarskie, kajakarskie czy konne. Jeżeli dzieci nie ćwiczą regularnie cały rok, można zawrzeć umowę krótkoterminową obejmującą tylko okres wakacyjny. Jeżeli natomiast my lub nasze dzieci od czasu do czasu w ramach rozrywki czy dbania o kondycję korzystamy z jakichś ćwiczeń, warto pomyśleć o zwykłym ubezpieczeniu NNW. Tak naprawdę wypadek czy kontuzja może nam się zdarzyć nawet podczas zwykłej jazdy na rowerze, dlatego ubezpieczenie sportowe to przydatna rzecz.

Jak działa ubezpieczenie sportowe?

Ubezpieczenie sportowe obejmuje szeroki zakres i poziom usług, w zależności od tego, jak szybko zależy nam na powrocie do formy po kontuzji. Jest to szczególnie ważne dla profesjonalistów, dlatego ich ubezpieczenie będzie się przede wszystkim skupiało na wysokiej jakości leczeniu i rehabilitacji, a więc będzie zawierać wyższe limity na koszty tegoż leczenia. Można dodatkowo wykupić kilka świadczeń związanych z przejściową niezdolnością do uprawiania sportu. Świadczenie może być wypłacane co kwartał lub za każdy dzień niezdolności.

ubezpieczenie sportowe

Ubezpieczenia sportowe dają nam dostęp do opieki medycznej i rehabilitacji na wypadek poważnej kontuzji.

Ubezpieczenie sportowe jest na tyle elastyczne, że możemy dostosować jego zakres i wysokość limitów do swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy, że leczenie kontuzji na własną rękę zawsze wyniesie nas drożej niż przy ubezpieczeniu sportowym. Dlatego jego wykupienie to dobra inwestycja!

Więcej na ten temat przeczytacie również TUTAJ.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *