Uporczywy, suchy kaszel – jak go zwalczyć?

Suchy kaszel to często jeden z objawów przeziębienia bądź grypy. Objawia się drapaniem w gardle i uczuciem suchości, które z kolei powoduje potrzebę ciągłego kaszlu. Ten kaszel natomiast jeszcze bardziej wysusza śluzówkę, podrażnia ją i zwiększa ból. Kaszel ten jest nieproduktywny, nie pomaga usuwać zalegającej wydzieliny, lecz osłabia organizm. Jak więc skutecznie wyleczyć kaszel suchy?

Skuteczny lek na suchy kaszel

Najważniejszą rzeczą w leczeniu suchego kaszlu jest zwalczenie bakterii, które go wywołują, a także odpowiednie nawilżenie śluzówki, co złagodzi ból oraz zmniejszy potrzebę kasłania. Jeżeli towarzyszą mu objawy typowe dla przeziębienia, takie jak lekka gorączka, katar i ból głowy, warto zastosować kompleksowy lek na przeziębienie czy grypę, ale taki, który zawiera składniki łagodzące podrażnienia dróg oddechowych. Jedną z takich substancji jest dekstrometorfan.

lek na suchy kaszel

Kompleksowy lek na przeziębienie powinien zawierać tez składnik przeciwkaszlowy, który usunie przyczynę suchego kaszlu.

Składnik ten stosowany jest w leczeniu poważniejszych schorzeń, takich jak zapalenie gardła, zapalenie krtani czy oskrzeli, ale świetnie działa również jako lek na kaszel suchy. Szacuje się, że dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo już po 15 minutach od jego zażycia i działa nawet do 4 godzin. Oczywiście jest to lek doraźny, więc w wypadku utrzymywania się kaszlu suchego przez dłuższy czas należy skonsultować się z lekarzem. Zwykle jednak, jeśli zajmiemy się jego leczeniem od razu, taki środek przeciwkaszlowy może skutecznie pomóc. Więcej na jego temat można przeczytać również TUTAJ.

Domowe metody na suchy kaszel

Sporo osób, zanim sięgnie po farmaceutyczną pomoc, woli zastosować domowe, sprawdzone, naturalne sposoby na kaszel. Jedną z popularnych metod jest płukanie gardła roztworem wody z solą, który działa przeciwbakteryjnie i nawilżająco, albo naparem z szałwii, który również łagodzi podrażnienie i tym samym usuwa potrzebę kaszlu.

suchy kaszel

Domowe sposoby na kaszel suchy mogą złagodzić ból i usunąć bakterie wywołujące kaszel.

Pomóc może również picie syropu wykonanego z miodu, cytryny i czosnku, który działa przeciwbakteryjnie, łagodząco oraz wzmacniająco.

Nigdy nie lekceważmy suchego kaszlu, gdyż nieleczony może powodować różne poważniejsze schorzenia!

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *