Używane auto do 40 tysięcy złotych

Załóżmy, że nadszedł ten dzień kiedy na naszym koncie pojawiła się kwota 40 tysięcy złotych. Załóżmy, że od dłuższego czasu naszą głowę zaprzątały myśli o zakupie auta. Załóżmy, że nie mamy zielonego pojęcia na jaką markę i model postawić. Kwota nie jest mała, więc ryzyko niesatysfakcjonujące zakupu również proporcjonalnie spore. Zastanówmy się, co oferuje rynek i w jaki samochód warto zainwestować nasze ciężko zarobione oszczędności.

Dysponując wyżej wspomnianą sumą możemy szukać aut zarówno w klasie średniej, jak i również w segmencie SUV-ów. Na początek sprawdźmy pierwszą z kategorii.

Tutaj ciekawą propozycją jest nieprodukowane już Renault Laguna. Chodzi tutaj o III generację, która charakteryzuje znacznie mniejszą awaryjnością niż jej poprzedniczka. Na rynku wtórnym można natknąć się na oferty wersji hatchback, kombi (tych jest najwięcej) oraz coupe. Decydując się na kupno Laguny najlepiej wybrać modele, które posiadają układ kierowniczy 4WS lub 4Control, gdyż właśnie one najskuteczniej poradzą sobie z niedoskonałościami polskich dróg. W sprawdzonych komisach, takich jak chociażby – http://uzywane.jaszpol.pl/ – 5-letnia Laguna o przebiegu nie większym niż 100 tysięcy kilometrów oraz opcją finansowania za około 36 tysięcy złotych.

carexportimagemanager

Jeśli klasa średnia jest dla nas niewystarczająca za cenę do 40 tysięcy można znaleźć także wygodnego, przestrzennego SUV-a. W tym przypadku bardzo często podczas dyskusji na forach motoryzacyjnych pada nazwa – Dacia Duster. Czemu? Bo to naprawdę bardzo przyzwoity SUV w rozsądnej cenie. Z tego też powodu auto stało się bestsellerem, który w ciągu niespełna czterech lat zyskał milion nabywców. Dustery dostępny są z napędem 4×4 oraz ekonomicznym silnikiem diesla obniżającym spalanie nawet do 5 litrów. Powierzchnia bagażowa o pojemności 475 litrów powinna skusić entuzjastów weekendowych wyjazdów z rodziną. Jeśli chcemy sporego auta, które poradzi sobie nawet z wyboistą drogą, a głównym wyznacznikiem nie jest dla nas modna marka, SUV od Dacii będzie strzałem w dziesiątkę.

Powyższe auta to przykłady dobrych aut za relatywnie niewielką cenę. Przed samym kupnem trzeba jednak pamiętać, aby samochód pochodził z pewnego źródła. Zakup u sprawdzonego sprzedawcy zaoszczędzi nam nerwów i dodatkowych wydatków.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *