Wakacje bez wyżywienia – co ze sobą zabrać?

Wielu z nas, chcąc jak najmniej zapłacić za wakacje, wybiera kwaterę w domu prywatnym lub apartament, w którym samodzielnie trzeba zapewnić sobie pożywienie. Wakacje bez wyżywienia mają oczywiście wiele zalet, niemniej wiążą się też z pewnymi trudnościami. Co właściwie opłaca się ze sobą zabrać, a co lepiej kupować na miejscu? Czy gotować samodzielnie czy też stołować się w restauracjach i knajpach? Spróbujmy znaleźć odpowiedzi na te pytanie.

Wakacje bez wyżywienia – co zabrać ze sobą?

Jadąc na urlop na tydzień lub dwa, zwykle mamy wydzieloną dokładną sumę, którą możemy w tym czasie wykorzystać. Dobre rozplanowanie wydatków, również związanych z wyżywieniem pozwoli nam nie wydać niczego ponad to, czym dysponujemy i da nam poczucie bezpieczeństwa. Decydując się na wakacje bez wyżywienia, zwykle pewne produkty żywnościowe zabieramy ze sobą. Są to produkty o długim terminie przydatności, które nie zepsują się w trasie ani przez kolejne dni. Najprostszym rozwiązaniem jest zabranie zapasu makaronu i ryżu, który można na wiele sposobów przyrządzić na obiad.

wakacje bez wyżywienia

Wiele osób, by obniżyć koszty za wakacje, postanawia samodzielnie gotować w ich trakcie.

Można wziąć kilka bochenków chleba, by starczyły na pierwsze dwa, trzy dni, niemniej później lepiej kupować pieczywo na miejscu – będzie świeże i smaczne. Niektórzy decydują się zabrać ze sobą konserwy w puszkach, sosy w torebkach itd. To jednak mało zdrowa żywność, więc nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zamiast tego lepiej w miasteczku kupić świeże warzywa i jakieś przyprawy i samodzielnie przyrządzić pyszną potrawę. Jeżeli jesteśmy na jakiejś specjalnej diecie, warto zabrać ze sobą podstawowe produkty, które są trudno dostępne w kraju, do którego jedziemy. Oszczędzi nam to stresu i konieczności jedzenia tego, co jest pod ręką, ze szkodą dla zdrowia.

Co kupować na miejscu?

Jak już pokrótce wspomnieliśmy, jadąc na wakacje bez wyżywienia, możemy w pewne produkty zaopatrzyć się na miejscu, jak chociażby w świeże warzywa i owoce.

wakacje bez wyżywienia

Pewne produkty, na przykład owoce i warzywa, lepiej kupować na lokalnym rynku.

Niektórzy rezygnują z gotowania – wolą stołować się w niedrogich knajpkach w okolicy i spróbować lokalnej kuchni. Jeśli tylko nas na to stać, warto wybrać tę opcję! Dzięki temu lepiej poznamy okoliczne zwyczaje i smaki, co będzie wielką frajdą, a przy tym poczujemy się jak na prawdziwym urlopie, bez żadnych obowiązków. Jeśli jednak wolimy gotować samodzielnie, korzystajmy z lokalnych świeżych produktów, które są stosunkowo niedrogie.

wakacje bez wyżywienia

Niektórzy wolą nie zabierać ze sobą wyżywienia na wakacje z Polski, ale stołować się w niedrogich knajpkach i delektować lokalnymi smakami.

Warto wcześniej rozeznać, co jest łatwo dostępne w danym kraju, a co lepiej przywieźć ze sobą. Takie przygotowanie sprawi, że nasze wakacje będą udane!

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *