Pierwsza wizyta w SPA – jak się do niej przygotować?

Wielu z nas, planując wypoczynek, coraz częściej decyduje się na wyjazd do SPA. Nie jest to miejsce zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Oferowane tam zabiegi mają działanie zdrowotne, regenerujące i odprężające, doskonałe także dla mężczyzn. Oprócz zabiegów, można korzystać z różnych aktywności i sportów – idealny sposób na wypoczynek i relaks. Ale jak przygotować się do wizyty w SPA?

Wizyta w SPA – jak się przygotować?

Wyjazd do SPA powinny poprzedzać przygotowania, zarówno związane z samym pobytem, ale i ze zaznajomieniem się z ofertą SPA. Przede wszystkim musimy dowiedzieć się, co konkretnie obejmuje oferta, jaką wykupiliśmy, jakie obowiązują nas warunki korzystania z nich, a także jakie dodatkowo płatne usługi oferuje hotel.

wizyta w spa

Przed wyjazdem do SPA warto szczegółowo zapoznać się z jego ofertą, a także warunkami pobytu.

Warto też dowiedzieć się, do której godziny można zakwaterować się w hotelu, a o której wymeldować w dniu wyjazdu. Przydatne może też okazać się sprawdzenie prognozy pogody na ten czas, by wiedzieć, jaką odzież zabrać ze sobą oraz z jakich aktywności na świeżym powietrzu będziecie mogli skorzystać.

Pakowanie na wyjazd

Dla wielu osób najtrudniejszym elementem przygotowań do wyjazdu jest pakowanie. Trzeba przeanalizować, co należy zabrać i w jakiej ilości, a także dopilnować, by niczego nie zapomnieć. Pomocna w tym względzie może okazać się lista, z której przy pakowaniu będziemy sukcesywnie wykreślać kolejne rzeczy, które znajdą się już w torbie. Dzięki temu mamy pewność, że nie pominiemy czegoś istotnego. Na pewno warto zabrać ze sobą używane na co dzień kosmetyki i kremy.

wizyta w spa

Pakując się na wyjazd do SPA, warto wziąć odzież dostosowaną do pogody, a także kostium kąpielowy i ulubione kosmetyki.

W każdym hotelu SPA powinien znaleźć się żel pod prysznic, mydło i szampon, jeżeli więc nie stosujemy jakichś specjalnych kosmetyków tego typu, nie ma potrzeby ich zabierać. Ponadto warto wziąć ze sobą kremy chroniące przed słońcem i wiatrem, jeżeli zamierzamy spędzać czas poza hotelem, na przykład na basenie latem lub na nartach zimą. A co należy zabrać ze sobą z garderoby? Na pewno nie możemy zapomnieć o kostiumie kąpielowym, klapkach na basen oraz inne akcesoria, które będziemy wykorzystywać w strefie SPA, czyli na basenie, w saunie bądź jacuzzi. W prestiżowych obiektach SPA do dyspozycji gości pozostają ręczniki i szlafroki bezpłatnie, w niektórych trzeba zapłacić za ich wypożyczenie. Warto dowiedzieć się, jak to wygląda w przypadku wybranego przez nas hotelu i zadecydować, czy wolimy zabrać te rzeczy ze sobą czy skorzystać z wyposażenia hotelowego. Do wszystkich zabiegów w SPA zostaniemy odpowiednio przygotowani już na miejscu, o to nie musimy się martwić.

wizyta w spa

W większości obiektów typu SPA do dyspozycji gości są szlafroki, ręczniki czy leżaki.

To tylko kilka kwestii, o które warto zadbać, jeżeli czeka nas pierwsza wizyta w SPA. Jeśli wybieramy się własnym samochodem, mamy możliwość zapakować więcej rzeczy na zapas. Jeżeli jednak jedziemy pociągiem, warto dokładnie przemyśleć, co będzie nam potrzebne, aby zbędnie nie dźwigać bagaży.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *