Zadbaj o siebie i swój bagaż na wakacjach!

Dzień dobry Moi Drodzy!

Chociaż okres urlopowy raczej dobiegł już końca, zdarza się, że ktoś wybiera się na spóźnione wakacje do ciepłych krajów, by nieco złapać słońca przed nadchodzącą zimą. Przygotowania do wyjazdu z pewnością są ekscytujące, jednak jest coś, do czego powinniśmy podejść na trzeźwo. Chodzi o ubezpieczenie turystyczne. Dlaczego warto o nim pomyśleć przed wyjazdem za granicę?

Ubezpieczenie turystyczne – oczekuj nieoczekiwanego!

Oczywiście jadąc na wakacje, nikt z nas nie myśli o tym, że może się rozchorować czy ulec jakiemuś wypadkowi. Ale takie rzeczy niestety się dzieją. I co wtedy? Bez ubezpieczenia turystycznego będzie nam bardzo trudno otrzymać pomoc medyczną w obcym kraju. Takie ubezpieczenie nie dotyczy zresztą tylko kwestii zdrowotnych. Możemy ubezpieczyć się od utraty bagażu, od nieszczęśliwych wypadków, od odpowiedzialności cywilnej, od opóźnienia lotu, nawet od zamieszek i aktów terroru, a także ubezpieczenie sprzętu sportowego, gotówki wypłaconej z bankomatu, mienia pozostawionego w domu czy też w razie rezygnacji z wyjazdu i związanymi z tym dodatkowymi opłatami. Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj polisy się zdecydujemy.

ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne pozwoli Ci zabezpieczyć nie tylko swoje zdrowie, ale również bagaż, sprzęt sportowy czy przejazd lub przelot.

Ubezpieczenie turystyczne posiada pewne limity, jeśli chodzi o zwrot kosztów leczenia, dlatego warto zwracać na to szczególną uwagę, gdy chcemy wykupić dla siebie taką polisę. Osoby przewlekle chore, na przykład na cukrzycę, nowotwory, astmę czy choroby układu krążenia powinny posiadać ubezpieczenie, by mogły uzyskać pomoc w razie zaostrzenia się objawów poza granicami kraju. Wymaga to wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od ryzyka zaostrzenia lub powikłań chorób przewlekłych. Ubezpieczenie turystyczne koniecznie muszą też posiadać kobiety w ciąży i w okresie połogu, aby uzyskać niezbędna pomoc w razie powikłań. Ubezpieczenie turystyczne jest ważne na czas zawarcia umowy, maksymalnie na rok, ale zazwyczaj wykupuje się je na tydzień lub dwa. Roczna polisa jest ważna przez cały rok na wszystkich wyjazdach zagranicznych, które nie trwają dłużej niż 30 dni. Polisę można wykupić u pośrednika ubezpieczeniowego lub on-line.

ubezpieczenie

Spędź urlop radośnie, bez obawy o swoje zdrowie czy mienie – wykup ubezpieczenie turystyczne!

Przykłady polis ubezpieczeniowych w podróży możecie znaleźć na przykład TUTAJ.

A co Wy sądzicie o ubezpieczeniach turystycznych? To mądra inwestycja czy zbędny wydatek? Czekam na Wasze opinie w komentarzach!

Pozdrawiam,
P.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *