Zanim kupisz samochód: EURO NCAP

Dzień dobry Kochani!

Styczeń powoli dobiega końca, a wielu z nas już pogodziło się z tym, że niestety nie zrealizuje wszystkich postanowień noworocznych. Z niektórych z nich jednak warto nie rezygnować. Z jakich? Na przykład z kupna nowego samochodu. Końcówka stycznia to w wielu salonach nadal czas wyprzedaży rocznika 2015, warto więc załapać się na jakąś okazję. Ale zanim to zrobimy, dobrze jest sprawdzić jakość i wytrzymałość upatrzonego przez nas pojazdu. Jak? Dobrą metodą jest EURO NCAP, czyli New Car Assessment Programme. Co to takiego?

EURO NCAP – sprawdź wytrzymałość i bezpieczeństwo samochodu

EURO NCAP to program testujący jakość elementów i systemów bezpieczeństwa zastosowanych w danym samochodzie. Testy zderzeniowe EURO NCAP są dzisiaj jednym z najważniejszych kryteriów oceny bezpieczeństwa biernego pojazdu. Test polega na rozbiciu auta według ściśle określonej procedury. Taka symulacja zderzenia w barierę odkształcalną odbywa się przy prędkości 64 km/h.

Zobaczmy teraz na kilku filmikach, jak mogłoby to wyglądać:

źródło: YouTube; kanał: euroncapcom

To tylko kilka spośród wielu testów zderzeniowych, które można obejrzeć w sieci. Warto się z nimi zapoznać, zanim zdecydujemy się na kupno samochodu. Bezpieczeństwo na drodze to najważniejsza kwestia!

Pozdrawiam,
P.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *