Zioła idealne na pobudzenie organizmu

Tempo naszego życia sprawia, że wielu z nas czuje się przemęczonych. Z tego powodu stosujemy „wspomagacze” takie jak kawa czy napoje energetyczne. Niestety, stosowanie ich najdłuższą metę okaże się szkodliwe dla naszego zdrowia. Czy więc jest jakaś alternatywa? Tak! Poznaj zioła, które mogą w naturalny sposób dodać Ci energii.

Zioła, które dodadzą Ci energii

1. ŻEŃ-SZEŃ

zioła

Jest szeroko stosowany w zmniejszaniu objawów przemęczenia i senności. Obecne w jego składzie ginsenozydy zwiększają zdolność przyłączania hemoglobiny do tlenu, a to wspomaga dotlenianie każdej komórki organizmu. Dzięki temu mamy więcej energii i czujemy się pobudzeni.

2. RÓŻENIEC GÓRSKI

zioła

To naturalny antyoksydant zapobiegający rozwojowi procesów starczych skóry, jak i rozwojowi niektórych chorób. Działa również wzmacniająco, usuwa zmęczenie psychiczne i dodaje energii. Stosowany regularnie znacznie poprawi naszą pamięć i wyeliminuje problemy z koncentracją. Te zioła warto zażywać wspomagająco również przy problemach z bezsennością i stanami depresyjnymi.

3. GUARANA

zioła

Ma silne właściwości pobudzające, a jako źródło garbników i substancji aktywnych działa podobnie do kofeiny, lecz bez jej negatywnych skutków ubocznych. Guaranę zaleca się stosować przez uczniów i studentów, zwłaszcza w okresach intensywnej nauki, gdyż świetnie poprawia pamięć i koncentrację.

4. SARSAPARILLA

zioła

To zioła uzyskiwane z korzeni kolcorośli. Sarsaparilla wzmacnia procesy regeneracyjne w organizmie, w efekcie dodając nam energii. Ponadto obniża poziom hormonów stresu, co ułatwia nam odprężenie i odpoczynek.

zioła

Korzystając z naturalnych ziół, zamiast sztucznych „wspomagaczy”, zyskamy nie tylko więcej energii i sił, ale i zadbamy o swoje zdrowie. A dobre zdrowie to klucz do dobrego samopoczucia i energii.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *