Każdy kierowca liczy się z tym, że może zdarzyć mu się stłuczka lub poważniejsza kolizja. Takie sytuacje zwykle zdarzają się w najmniej odpowiednich momentach i przysparzają mnóstwo stresów. Bezpośrednia likwidacja szkód to oferta dostępna u ubezpieczycieli, która polega na tym, że osoba poszkodowana w stłuczce samochodowej może znacznie szybciej uzyskać odszkodowanie od swojego ubezpieczyciela, a nie jak było dotąd, od ubezpieczyciela drugiego uczestnika wypadku.
Bezpośrednia likwidacja szkód – wygodne rozwiązanie dla kierowców
Bezpośrednia likwidacja szkód to usługa, która bardzo ułatwia dopełnienie formalności w obliczu niespodziewanej stłuczki czy kolizji na drodze. Jeżeli nasz ubezpieczyciel korzysta z programu BSL, wystarczy jeden telefon do niego po takiej stłuczce i przedstawienie sytuacji, a ubezpieczyciel sam zajmie się resztą. Jego rolą będzie przyjęcie i skompletowanie odpowiedniej dokumentacji, wypłacenie odszkodowania i kontakt z ubezpieczycielem drugiego uczestnika stłuczki. W tradycyjnym modelu zgłaszania i likwidowania szkód to osoba poszkodowana w wypadku była bezpośrednio odpowiedzialna za dopełnienie wszystkich formalności – to jego zadaniem było dostarczenie dokumentacji oraz domaganie się odszkodowania od ubezpieczyciela drugiej strony. Bezpośrednia likwidacja szkód przerzuca tę odpowiedzialność na naszego ubezpieczyciela. Jakie zalety ma takie rozwiązanie?
Zalety systemu bezpośredniej likwidacji szkód
Korzystanie z systemu bezpośredniej likwidacji szkód jest niezwykle wygodne i praktyczne dla kierowców. Wypadek samochodowy to sytuacja, która sama w sobie jest stresująca. Dodatkowego stresu może przysporzyć obowiązek kontaktu z ubezpieczycielem i samodzielne skompletowanie dokumentów. Gdy robi to za nas ktoś inny, ktoś, kto zna temat i wie, co należy zrobić w takiej sytuacji, z pewnością jest nam lżej. A najlepszą osobą do tego jest pracownik ubezpieczalni, który najlepiej wie, jakich procedur należy dopilnować. Na szczęście coraz więcej ubezpieczycieli w Polsce zaczyna korzystać z tego systemu.
Więcej informacji na temat bezpośredniej likwidacji szkód można przeczytać również TUTAJ.