Dorabianie uszczelek gumowych – kiedy jest konieczne?

dorobienie uszczelki gumowek

Dorabianie uszczelek gumowych może być konieczne z różnych powodów, głównie związanych z konserwacją albo naprawą w różnych maszynach i instalacjach przemysłowych, motoryzacyjnych lub domowych. Kiedy najczęściej konieczne jest dorabianie uszczelek? Wyjaśniamy!

Zużycie uszczelek

Z biegiem czasu uszczelki gumowe mogą ulec zniszczeniu w wyniku wystawienia na działanie różnych czynników zewnętrznych, między innymi niskich i wysokich temperatur, stosowanych środków chemicznych, promieni ultrafioletowych i naprężeń mechanicznych powstających podczas pracy. W takiej sytuacji dorabianie uszczelek UszczelTech – https://uszczeltech.pl/ staje się konieczne, gdy oryginalne uszczelki zużywają się i nie zapewniają już prawidłowego uszczelnienia, co prowadzi do pojawienia się wycieków płynów lub gazów oraz do niesprawnego działania instalacji i urządzeń, w których są one montowane.

Niestandardowe uszczelki

W niektórych maszynach oraz instalacjach wykorzystuje się uszczelki o niestandardowym rozmiarze lub kształcie. Takich uszczelek nie można zakupić w zwykłych wariantach standardowych, na przykład w sklepach, dlatego też konieczne jest zamówienie ich na wymiar u producenta. Firma oferująca dorabianie uszczelek umożliwia tworzenie niestandardowych uszczelek dostosowanych do unikalnych wymagań, dzięki czemu pozwalają one na uzyskanie maksymalnej efektywności działania.

Stare maszyny i instalacje

W przypadku starszych maszyn i instalacji znalezienie części zamiennych, w tym uszczelek gumowych, może być nie lada wyzwaniem. Zwykle nie są one już w ogóle dostępne, a nawet wtedy, gdy uda się je znaleźć, ich stan techniczny nie jest najlepszy, dlatego nie nadają się one już do użytku. W takim przypadku produkcja uszczelek gumowych na zamówienie jest opłacalnym rozwiązaniem, gdy oryginalne części nie są już dostępne.

Prototypowanie

Podczas opracowywania lub prototypowania produktu, czyli przygotowywania jego prototypów, także może być konieczne wielokrotne przygotowanie dopasowanych do niego gumowych uszczelek w celu przetestowania i udoskonalenia projektu. Wówczas również stosowana jest produkcja uszczelek gumowych na wymiar z konkretnego rodzaju materiałów dostosowanych do miejsca ich zastosowania. Wobec tego dorabianie uszczelek jest usługą, która posiada bardzo szerokie zastosowanie i może być ona wykorzystana w różnych sytuacjach, w których konieczne jest przygotowanie idealnie dopasowanych uszczelek z konkretnych rodzajów gumy, aby dzięki temu mogły one zagwarantować maksymalną szczelność, trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne.

Dodaj komentarz