Bóle gardła – któż z nas ich nie doświadczył! Ten nieprzyjemny objaw często zwiastuje przeziębienie, grypę lub inne schorzenia związane ze stanami zapalnymi gardła. Szukając odpowiedniego leku na złagodzenie bólu, zwykle zależy nam na szybkości i trwałości jego działania. Dlatego warto dowiedzieć się, czym jest Inovox Express i jak działa. Sprawdźmy!
Inovox Express – szybko i skutecznie
Inovox Express to lek na gardło dostępny w formie pastylek do ssania, który jako jedyny na rynku stanowi połączenie aż trzech substancji aktywnych. Lidokaina działa znieczulająco, amylometakrezol antyseptycznie, a alkohol 2,4-dichlorobenzynowy – antyseptycznie. Dzięki temu bardzo szybko przynosi ulgę nawet w dotkliwym bólu gardła, a przy tym zwalcza jego przyczynę, czyli wirusy i bakterie. Uwalniając substancje antyseptyczne, chroni gardło przed ponownym rozwinięciem się stanu zapalnego. Inovox Express dostępny jest w trzech wersjach smakowych: miętowej, pomarańczowej i miodowo-cytrynowej. Można go podawać osobom dorosłym oraz dzieciom od 12 roku życia. Więcej na jego temat przeczytacie TUTAJ.
Oczywiście Inovox Express jest lekiem doraźnym, który może pomóc w zmniejszeniu bólu gardła, nie jest to jednak jedyny lek, który powinniśmy zażywać przy objawach przeziębienia lub grypy. Dlatego zawsze warto oprócz stosowania go skonsultować się z lekarzem, który zaleci jeszcze inne środki.
Przyczyny bólu gardła
Zanim podejmiemy się leczenia bólu gardła, musimy dokładnie wiedzieć, co jest jego przyczyną. Jak już wspomnieliśmy na wstępie, najczęściej jest to zwykłe przeziębienie, czyli zapalenie górnych dróg oddechowych, które skutkuje także stanem zapalnym gardła.
Leczenie polega więc głównie na usunięciu wirusów i bakterii, które się przyczyniły do rozwoju choroby. Inną częstą przyczyną bólu gardła jest angina, czyli bakteryjne zapalenie migdałków podniebiennych. Zwykle dotkliwemu bólowi gardła towarzyszy wysoka gorączka. W takiej sytuacji od razu należy udać się do lekarza, gdyż najczęściej konieczne okazuje się przyjmowanie antybiotyku. Innymi powodami przewlekłego bólu gardła, których nie należy lekceważyć, mogą być: mononukleoza zakaźna, błonica, ospa wietrzna czy też problemy natury stomatologicznej, na przykład zapalenie dziąseł.