Jakie przeznaczenie ma folia izolacyjna budowlana?

folia budowlana

Folie używane są w branży budowlanej do wielu celów, między innymi jako izolacja. Co warto wiedzieć na temat folii budowlanych izolacyjnych? Zobacz najważniejsze informacje o tym materiale oraz jego przeznaczeniu!

Folie w budownictwie – jakie mają zastosowanie?

Dzięki foliom prowadzenie prac budowlanych jest obecnie coraz łatwiejsze. To materiały, które wyróżniają się wieloma korzystnymi właściwościami, a dzięki nim prace mogą postępować szybciej i efektywniej, a ich efekty są trwałe i skuteczne.

Podczas prac budowlanych, ale też remontowych, modernizacyjnych, wykończeniowych wykorzystuje się różne typy folii. Skupmy się tutaj na jednej z nich, a dokładnie na produkcie jak folia izolacyjna budowlana – https://www.ekomax.pl/folie-budowlane/ która używana jest w branży budowlanej najczęściej.

Oczywiście, można też spotkać się z innymi typami folii, na przykład foliami dekarskimi nazywanymi też membranami. Mają one jednak podobne przeznaczenie, ponieważ ich celem jest zabezpieczanie przed wpływem wody oraz pary wodnej.

Jak zbudowana jest folia izolacyjna budowlana?

Najczęściej folia izolacyjna budowlana powstaje z polietylenu, czyli z wytrzymałego i trwałego tworzywa, które używane jest w różnych dziedzinach przemysłu.

Tego typu folia sprzedawana jest w rolkach o określonej wysokości i długości materiału. Dostępna jest ona również w różnych grubościach, o czym warto pamiętać przy jej doborze. Grubość folii będzie w tym przypadku wpływała na jej wytrzymałość i odporność na rozdarcia, a tym samym na skuteczność w ochronie przeciwwilgociowej.

Folia izolacyjna budowlana – przykładowe zastosowanie

Za pomocą materiału jak folia izolacyjna budowlana można prowadzić różne rodzaje prac, między innymi może być ona używana do izolowania i zabezpieczania:

  • fundamentów
  • wykopów
  • posadzek
  • podłóg
  • wylewek
  • dachów
  • stopów
  • materiałów budowlanych
  • stanowisk pracy

Widać więc, że przeznaczenie, jakie ma folia izolacyjna budowlana, jest rozbudowane i może być ona używana podczas wielu prac prowadzonych podczas budowy obiektów, a także ich remontów czy modernizacji, rozbudowy, nadbudowy.

Należy pamiętać o tym, że folia budowlana występuje w zróżnicowanych wariantach, więc w tym przypadku konieczne będzie uwzględnienie wymogów projektu, by można było uzyskać maksymalną trwałość i skuteczność izolacji.

Gdzie dostępna jest folia izolacyjna budowlana?

Materiał jak folia izolacyjna budowlana jest obecnie sprzedawany przez wiele sklepów. Można kupić go między innymi w składach budowlanych czy w popularnych marketach budowlano-wykończeniowych.

Dodaj komentarz