Markiza na taras – chroni przed słońcem i deszczem

Markiza na taras – chroni przed słońcem i deszczem

Chcesz wypoczywać na tarasie jeszcze wygodniej? Zamów markizę! Markizy tarasowe zabezpieczają przed palącym słońcem podczas upalnych dni, dając wytchnienie w cieniu. Jednocześnie pozwalają na wypoczynek na zewnątrz podczas gorszej pogody. Jak wykonać markizę na tarasie?

Markiza tarasowa – jak działa?

Markizami nazywa się rodzaj osłon, które montowane są na zewnątrz. Zapewniają one ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i dodatkowo mogą zadbać o atrakcyjny wygląd budynku.

Obecnie markizy tarasowe przeznaczone na taras można kupić w wielu wariantach do wyboru nie tylko pod kątem zastosowanych materiałów, ale również sposobu ich działania.

Markiza ogrodowa może być rozkładana z wykorzystaniem różnych systemów, na przykład może być ona rolowana na wale. Również dostępne są modele, które w celu rozkładania i składania są przesuwane po prowadnicach.

Aby markiza na taras była łatwiejsza w obsłudze, warto zdecydować się na model wyposażony w napęd. Za jego pomocą można bardzo łatwo sterować roletą bez konieczności jej ręcznego rozwijania i zwijania. Rolety wyposażane są w ciche i sprawnie działające napędy elektryczne i mogą również współpracować z automatyką.

Rodzaje markiz na taras – jaką wybrać?

Wybierając markizę tarasową, warto zwrócić uwagę na jej budowę oraz na materiały zastosowane do jej wykonania.

Obecnie bardzo popularne są nowoczesne markizy tarasowe wyposażone w zintegrowane kasety albo półkasety. Zabezpieczają one materiał rolety przed zabrudzeniem i dzięki temu wydłużają jego żywotność.

Poszycie markizy powinno być wykonane z użyciem wysokiej jakości tkaniny odpornej na warunki pogodowe, na przykład deszcze, niskie i wysokie temperatury, promieniowanie UV. Dzięki temu materiał nie będzie blaknął i nie będzie szybko niszczał.

Dla wygody obsługi markiza na taras powinna być również wyposażona w napęd elektryczny. Wtedy jej obsługa może być prowadzona z wykorzystaniem pilotów albo przycisków.

Markiza tarasowa – gotowa czy na wymiar?

Obecnie markiza na taras może być zarówno zakupiona jako gotowa konstrukcja, jak i jako osłona wykonana na indywidualne zamówienie.

Gotowa markiza tarasowa jest niedroga, ale w tym przypadku pojawia się często problem z brakiem dopasowania do miejsca montażu. Minusem jest też ograniczona liczba materiałów do wyboru.

Zamówienie markizy na wymiar daje więcej możliwości. Wtedy markiza na taras może być dopasowana do potrzeb klienta pod każdym względem, między innymi koloru konstrukcji, tkaniny, wymiaru osłony oraz sposobu jej obsługi ręcznie lub z napędem.

Dodaj komentarz