O stan swojej skóry należy dbać kompleksowo. Aby odżywić ją, nawilżyć i wzmocnić funkcje barierowe, warto rozszerzyć swoją codzienną pielęgnację o nakładanie maski na twarz. Odżywcze, regeneracyjne i przeciwzmarszczkowe maseczki stosowane regularnie w widoczny sposób poprawią wygląd skóry i opóźnią procesy starzenia. Dlaczego maseczki są tak skuteczne? Jakie kosmetyki wybrać, aby cieszyć się promienną, gładką cerą bez zmarszczek? Sprawdź!
Jaki efekt zapewni nałożenie maski na twarz?
Maski na twarz dostępne są w różnych formach – kremów, peel-off, bawełnianych płacht albo sproszkowanych glinek, które należy samodzielnie wymieszać z wodą lub hydrolatem. Wśród ogromu dostępnych produktów znajdziemy między innymi:
- maseczki na twarz nawilżające;
- maseczki regeneracyjne;
- maseczki do twarzy ściągające;
- maseczki do twarzy rozświetlające i napinające (tak zwane bankietowe);
- łagodzące i oczyszczające (przeznaczone do cery trądzikowej, podrażnionej);
- tonizujące maseczki;
- liftingujące maseczki do twarzy.
Maseczki do twarzy mają silnie skoncentrowaną formułę, która intensywnie i dogłębnie działa na komórki skóry na zasadzie okluzji. Produkt pokrywa całą twarz, tworząc szczelną powłokę zapobiegającą utracie wody przez wierzchnie warstwy naskórka. Pod wpływem ciepła wydzielanego przez skórę składniki zawarte w kosmetyku doskonale się wchłaniają. Efekt widoczny jest natychmiastowo po zabiegu. Regularne stosowanie masek zapobiega utracie wody, niedoborom składników odżywczych oraz poprawia ogólny stan skóry. Dzięki maseczkom cera jest gładka i miękka, a składniki zawarte w kremach są lepiej absorbowane.
Zalecana częstotliwość stosowania maseczek do twarzy uzależniona jest od potrzeb skóry oraz specyfiki działania kosmetyku. Nie ma przeciwwskazań do codziennego używania maseczek nawilżających czy regeneracyjnych. Z kolei maski o silnych właściwościach złuszczających albo oczyszczających należy stosować rzadziej, nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Zbyt częste oczyszczanie i peelingowanie skóry może naruszyć barierę hydrolipidową.
Jak nakładać maseczkę do twarzy, aby wzmocnić jej działanie?
Zanim nałożysz maseczkę na twarz, dokładnie oczyść skórę i nałóż na nią tonik wyrównujący pH. Aby zwiększyć skuteczność zabiegu, wykonaj delikatny peeling. Pozbywając się zrogowaciałej warstwy, zwiększysz wrażliwość skóry na składniki odżywcze zawarte w masce. Efekt będzie jeszcze lepszy, kiedy wykonasz „parówkę” otwierającą pory. Omijaj delikatne okolice ust i oczu. Trzymaj się wytycznych producenta – nie trzymaj maski zbyt długo, aby nie dopuścić do przesuszenia i podrażnienia cery. Domowy rytuał pielęgnacyjny warto połączyć z masażem płytką gua-sha albo rollerem.
Chwila tylko dla Ciebie
Mówiąc o zaletach maseczek, nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednym powodzie, dla którego chętnie je stosujemy – relaksie. Nałożenie maseczki na twarz jest rytuałem dającym odprężenie. Wanna wypełniona pianą, ulubiona maseczka nawilżająca i swoje własne towarzystwo… Czy można wyobrazić sobie lepszy sposób na wyciszenie i odpoczynek po stresującym dniu?
Koreańskie maski na twarz – odkryj sekret piękna Azjatek
Koreanki do perfekcji opanowały metody pielęgnacji skóry. Ich urodą zachwycają się Europejki pragnące zgłębić sekret ich wiecznej młodości. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie dziesięcioetapowym planem pielęgnacyjnym stosowanym przez Koreanki. Nałożenie maski jest siódmym krokiem w klasycznym planie pielęgnacyjnym. Azjatki szczególnie upodobały sobie wygodne w użyciu maseczki w płachcie. Produkty oferowane przez azjatyckich producentów oparte są na składnikach pochodzenia naturalnego. Znajdziemy w nich między innymi kolagen, kwas hialuronowy, peptydy, ceramidy i witaminy. Maseczki koreańskie szybko się wchłaniają, pozostawiając skórę jedwabiście gładką, odżywioną i napiętą.