Podróż z dzieckiem samochodem – co ze sobą zabrać?

Podróż z dzieckiem samochodem to wyzwanie dla każdego rodzica. Aby odbyła się bezpiecznie i bez niemiłych niespodzianek, wymaga odpowiedniego przygotowania. Dla rodzica-kierowcy istotne jest zwłaszcza przygotowanie pojazdu w taki sposób, by był on w pełni bezpieczny dla malucha. Czego nie powinno zabraknąć w samochodzie, gdy podróżujemy z dzieckiem?

Podróż z dzieckiem, a wyposażenie samochodu

Bez wątpienia najważniejszym elementem wyposażenia każdego samochodu, w którym ma podróżować dziecko, jest fotelik samochodowy. Aby ułatwić sobie zakup fotelika, warto wybrać taki z systemem ISOFIX. To system mocowania fotelików samochodowych niezależnie od modelu i marki samochodu. Zapewnia o wiele większy poziom bezpieczeństwa niż tradycyjne zapinanie fotelika pasami bezpieczeństwa.

podróż z dzieckiem

Innym praktycznym dodatkiem do wyposażenia będzie dodatkowe lusterko pozwalające rodzicom obserwowanie, co się dzieje z ich pociechą z tyłu. Umożliwia to kontrolowanie dziecka bez potrzeby odwracania głowy, co w trakcie jazdy byłoby bardzo ryzykowne. Takie lusterko mocujemy pod lusterkiem wstecznym i odpowiednio regulujemy jego nachylenie, by mieć dobrą widoczność na tył samochodu.

podróż z dzieckiem

Podróżując latem, musimy liczyć się z dużym nasłonecznieniem samochodu. Aby zapewnić komfort najmłodszym pasażerom, warto wyposażyć się w rolety przeciwsłoneczne, które można zaciągnąć na bocznych szybach i zapewnić przyjemny cień w samochodzie. Dzięki temu słońce nie będzie razić naszego malucha i ułatwi mu sen w podróży.

Jak zająć czas dziecku w podróży?

Wielogodzinna podróż z dzieckiem wiąże się z pewną monotonią. Dzieci potrzebują więc różnych zajęć, dzięki którym podróż upłynie szybciej i weselej. Warto więc odpowiednio wcześnie przygotować różnego rodzaju zabawki dla dziecka, na przykład książeczki czy gry na tablet. Warto też zaplanować kilka postojów, by odpocząć i coś zjeść. Dzięki temu długa podróż nie będzie tak nużąca dla malucha i nie zniechęci go do podróżowania samochodem.

Dodaj komentarz