Rodzina 500 plus – jak wydać dodatkową gotówkę?

Od jakiegoś czasu wiele polskich rodzin korzysta z programu „Rodzina 500+”. Jego celem było poprawienie bytu polskich rodzin, ale również zachęcenie młodych małżeństw do jej powiększenia. Na co warto przeznaczyć pieniądze z programu 500 plus? Jak tę kwestę reguluje polskie prawo?

Rodzina 500 plus –na co należy przeznaczyć?

Wykorzystanie dodatkowych pieniędzy przysługujących nam z programu 500 plus w dużej mierze jest zależne od tego, jak sobie radzimy finansowo. Ponieważ dofinansowanie to nie jest przyznawane jedynie rodzinom ubogim, często trafia ono również w ręce osób dość zamożnych. Dlatego wykorzystanie tych pieniędzy może różnić się w zależności od naszych potrzeb. Generalnie pieniądze te mają zostać wydane z myślą o dzieciach – mogą to być artykuły spożywcze, artykuły szkolne, lekarstwa, odzież i obuwie czy też wyposażenie pokoju dziecka.

500 plus
Jeżeli rodzina ma trudną sytuację finansową, powinna wykorzystać środki z 500+ na rzecz swoich dzieci.

Jeżeli pieniądze te są wydawane w inny sposób, odpowiednia instytucja rządowa ma prawo przeprowadzić wywiad środowiskowy, by ustalić, czy podejrzenia te są zasadne. Złym sposobem wydania gotówki z 500 plus może być zakup nowego sprzętu elektronicznego, remont mieszkania, wycieczka zagraniczna czy zakup samochodu. Jeżeli przedstawiciele instytucji stwierdzą, że pieniądze te rzeczywiście są wydawane w sposób nieodpowiedni, mogą zamienić gotówkę na inne rzeczy, na przykład żywność, leki czy opłacanie rachunków, w celu uniknięcia dalszego nieodpowiedniego wykorzystania dofinansowania.

Jeżeli więc rodzina ma ciężką sytuację finansową, może przeznaczyć tę gotówkę na bieżące wydatki, ale z myślą o dzieciach. A co, jeżeli rodzinie powodzi się całkiem dobrze?

Zainwestuj z myślą o dzieciach!

Doradcy finansowi zgodnie przyznają, że w sytuacji, gdy rodzina nie ma problemów finansowych, najlepszym sposobem wykorzystania środków z 500 plus będzie ich oszczędzanie na lokacie bankowej z myślą o przyszłości dzieci.

500 plus
Gotówkę z programu 500 plus najlepiej oszczędzać z myślą o przyszłości naszych pociech.

Takie pieniądze będą w bezpiecznym miejscu, a do tego przyniosą dodatkowe zyski w postaci oprocentowania. W efekcie bez większego wysiłku uda nam się zebrać pokaźną sumkę, którą później dzieci mogą wykorzystać na przykład na kontynuowanie nauki, zakup mieszkania lub otwarcie własnego biznesu.

Dodaj komentarz