Szorowarki ręczne i automatyczne – jak działają?

Usługi sprzątające są dziś bardzo w cenie. Korzystają z nich zarówno większe i mniejsze firmy, jak i właściciele domów prywatnych. Każdy, kto zajmuje się tym zawodowo wie, jak ważną rolę odgrywa odpowiedni sprzęt do sprzątania. Jednym z podstawowych są szorowarki – ręczne lub automatyczne. Co warto o nich wiedzieć?

Szorowarki prowadzone ręcznie – zastosowanie i rodzaje

Szorowarki ręczne dostępne są w różnych konfiguracjach. Możemy wybrać mniejszy model z walcową szczotką, jak i te większe z głowicą rolkową lub dyskową. By sprzątanie za pomocą szorowarki było skuteczne, jej parametry muszą być dostosowane do wielkości czyszczonej powierzchni. Mała szorowarka ręczna sprawdzi się do czyszczenia niewielkich powierzchni, do twardych i elastycznych posadzek. Kierownica ułatwia manewrowanie urządzeniem, dzięki czemu można z łatwością dotrzeć do każdego zakamarka. Czyszczona w ten sposób powierzchnia jest nie tylko czysta, ale też sucha i bez smug. To szczególnie ważne w przypadku podłóg na wysoki połysk, gdzie każda smuga rzuca się w oczy.

szorowarki

Z kolei modele przeznaczone do czyszczenia większych powierzchni (na przykład od 1500 do 3000 m2) posiadają dodatkowe ustawienia, dzięki którym urządzenie można dopasować do indywidualnych potrzeb. Tego rodzaju szorowarka jest bezpieczna i komfortowa w obsłudze, a przy tym bardzo trwała i wydajna. Bogatą ofertę szorowarek znajdziecie TUTAJ.

Szorowarki automatyczne – kiedy się sprawdzą?

Automatyczne szorowarki nadają się do czyszczenia wszelkiego rodzaju podłóg płaskich, zarówno na mniejszych, jak i większych obiektach. Można je spotkać na przykład w centrach handlowych, dworcach, hotelach, przychodniach, szkołach, dużych halach produkcyjnych czy innych budynkach użyteczności publicznej. Wyróżniamy szorowarki jednotarczowe, polerki oraz przeznaczone do czyszczenia parapetów i schodów. Urządzenia jednotarczowe służą do pielęgnacji posadzek twardych i tekstylnych, czyli czyszczenia zachowawczego, nakładania i usuwania powłok oraz polerowania. Z kolei polerki przydadzą się do trwałego usuwania z podłóg śladów kół czy obcasów. Służą także do polerowania podłóg na wysoki połysk. Szorowarki do czyszczenia schodów i ciągów pieszych są najskuteczniejsze w doczyszczaniu często uczęszczanych miejsc.

szorowarki

Jak widać, urządzenie to posiada niejedno zastosowanie i bardzo ułatwia pracę ekip sprzątających.

Dodaj komentarz