Sztuczna inteligencja w nowych OLED AI ThinQ

Telewizory OLED od LG Electronics od samego początku były synonimem jakości i triumfu technologicznego. Firma stała się wiodącym producentem matryc OLED dla innych marek. Nowa linia OLED AI ThinQ to kolejna rewolucja, tym razem w dziedzinie sztucznej inteligencji w nowoczesny RTV!

procesor alpha 9 w OLED AI ThinQ

Procesor α9 drugiej generacji

To właśnie taki procesor został użyty w najnowszej linii LG OLED AI ThinQ. To procesor, który zawiera ogromną bazę danych, opiera się o algorytmy szybkiego uczenia –  AI Deep Learning. Jak to działa?

  • AI Picture

  1. Algorytmy na bieżąco ulepszają sygnał obrazu bez względu na jego źródło, sprawiając, że obraz staje się  bardziej wyrazisty i dokładny
  2. Pogłębienie czerni: doskonale widzimy wszystko, co dzieje się nawet w najciemniejszych scenach filmu czy obrazu
  3. Redukcja szumów
  • AI Sound

  1. Optymalizacja dźwięku dostosowana do gatunku muzyki, bez względu na jakość źródła
  2. Przestrzenny dźwięk dostosowany do danego pomieszczenia
  3. Skierowanie dźwięku w stronę odbiorcy
  • AI Brightness

Dostosowywanie jasności obrazu i jego fragmentów do natężenia oświetlenia otoczenia

telewizory LG OLED AI ThinQ

Proste, intuicyjne sterowanie

Dzięki nieustannemu ulepszaniu autorskiej  technologii LG, czyli ThinQ, sterowanie nowym telewizorem OLED jest nadzwyczaj proste. Przypomina to rozmowę w języku polskim, co więcej urządzenie zdaje się doskonale nas rozumieć. Możemy powiedzieć: „Ustaw alarm na 5 minut”, po czym zmienić zdanie i poprosić: „Albo nie, na 10 minut”. Nie musimy powtarzać całej formuły, bowiem z kontekstu poprzedniego polecenia dobrze wynika, czego potrzebujemy.

telewizory LG OLED AI ThinQ - inteligentne sterowanie

Od końca roku 2019 OLED będzie wyposażony w Asystenta Google. Będzie on odpowiedzialny za wszystkie nasze działania online. ThinQ będzie wspierać działania dotyczące urządzeń, aplikacji  i sterowania, natomiast asystent wyszuka interesującą nas restaurację, informacje lub treści w sieci. A wszystko to podane w nowoczesnym designie. Sprawdź: https://www.lg.com/pl/oled-tv

Dodaj komentarz