W STIEBEL ELTRON udowadniamy, że niemożliwe nie istnieje

technologieNowoczesne rozwiązania wentylacyjne i grzewcze w budynku o ponad 130 letniej historii? Ze STIEBEL ELTRON to możliwe. Takie wyzwanie w modernizacji między innymi źródła ciepła powstało na Dolnym Śląsku i dotyczyło domu jednorodzinnego wybudowanego w 1890 roku.

Zainwestuj w niezależność energetyczną i ciesz się komfortem w swoim domu

Budynek znajdujący się w okolicach Wałbrzycha został usytuowany na wysoki 650 metrów nad poziomem morza. Jego powierzchnia to 250 m2. Mury powstały w ówczesnej tradycyjnej technologii, z cegły i kamienia. Podczas termomodernizacji okna zostały wymienione na drewniane a ściany docieplone do grubości 80 cm warstwą 15 cm styropianu.

System grzewczy: Monoblokowa pompa ciepła STIEBEL ELTRON

Właściciel XIX-wiecznego budynku zdecydował się na ekologiczne ogrzewanie swojego domu monoblokową, powietrzną pompą ciepła HPA-O 13 Premium, która została zamontowana na betonowych bloczkach na zewnątrz budynku. W pomieszczeniu gospodarczym zamontowano zbiornik buforowy SBP 200 E, zaś o ciepłą wodę użytkową dba pompa ciepła do c.w.u. serii SHP-F 300 Premium.

W tym przypadku zdecydowane się połączyć się wysoką wydajność pompy ciepła z systemem wentylacyjnym STIEBEL ELTRON. Umożliwia on centralną regulację temperatury i jakości powietrza. Ich niskie zużycie w naturalny sposób pomaga zminimalizować koszty ogrzewania, chłodzenia i przygotowania ciepłej wody.

System wentylacyjny: decentralne rekuperatory

W budynku wdrożono modernizację wentylacji grawitacyjnej i montażu w każdym pomieszczeniu nowoczesnej decentralnej rekuperacji z odzyskiem ciepła. Łącznie zamontowano 6 sztuk VLR 70 Trend EU oraz jeden centralny sterownik VLR 70-8 CU.

Zastosowanie wentylacji z odzyskiem ciepła – szczególnie w starych domach – przynosi mnóstwo zalet. Począwszy od poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach, redukcji pyłów, smogu, zapachów i pleśni a skończywszy na zapewnieniu optymalnej wilgotności, zmniejszeniu zużycia energii i unikaniu uszkodzeń ścian spowodowanych wilgocią.

Jednostki w pomieszczeniach i osłony zewnętrzne na ścianie budynku

Rekuperatory VLR 70 L Trend EU są bardzo proste w montażu w pomieszczeniach ze ścianą zewnętrzną. Dzięki temu wybrane lub każde pomieszczenie może być skuteczne wentylowane, a nowoczesne wzornictwo i konstrukcja osłon zewnętrznych zapobiega śladom na elewacji skraplającego się kondensatu. SPRAWDŹ: https://bit.ly/3fuqFCe

Podsumowanie inwestycji: dom jednorodzinny 250 m2

Lokalizacja: okolice Wałbrzycha

Mieszkańcy: 2 osoby dorosłe i 2 koty

Zainstalowane urządzenia:

  • Pompa ciepła powietrze-woda HPA 13 Premium
  • Zbiornik buforowy SBP 200 E
  • Pompa ciepła do c.w.u. SHP-F 300 Premium
  • 6 decentralnych rekuperatorów VLR 70 Trend EU
  • Centralny sterownik VLR 70-8 CU

Dowiedź się: Dlaczego wentylacja domu jest tak ważna? Odkryj rozwiązania STIEBEL ELTRON: https://bit.ly/3IdHbDa Przekonaj się, że monoblokowe pompy ciepła STIEBEL ELTRON to świetne rozwiązanie w przypadku modernizacji starego systemu grzewczego i wymiany starych pieców na ekologiczne ogrzewanie. Uzyskaj dofinansowanie z programu CZYSTE POWIETRZE. Naprawdę warto: https://bit.ly/3GCA6LU

Dodaj komentarz